AKTUALNOŚCIRajd SafariRajd Safari 2020RAJDYWRC

Rajd Safari powróci do WRC dopiero w 2021 roku!

Rajd Safari powróci do WRC dopiero w 2021 roku!

Organizatorzy Rajdu Safari ogłosili dziś, że planowany powrót tej imprezy do Rajdowych Mistrzostw Świata został przełożony. Organizatorzy wraz z władzą Kenii, promotorami WRC oraz federacją FIA postanowili, że rajd zostanie przełożony na sezon 2021. Data, w której odbędzie się pierwszy Rajd Safari w mistrzostwach świata po niemal dwudziestoletniej przerwie, zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

Poniżej zamieszczamy treść komunikatu organizatorów:

Amina Mohamed:

„Jesteśmy wdzięczni Prezydentowi Uhuru Kenyatta za jego wsparcie oraz pomoc w podejmowaniu kolejnych kroków. Chcemy również podziękować Prezydentowi FIA, Jeanowi Todt oraz Oliverowi Ciesla za nieocenione wsparcie od momentu wyrażenia chęci powrotu Rajdu Safari do kalendarza WRC.”

„Nadal będziemy kontynuować przygotowania do imprezy. Trasy są już na najwyższym poziomie i czekają na kierowców, zespoły oraz fanów, którzy odwiedzą Kenię w następnym roku. Przełożenie rajdu na 2021 rok nie było łatwą decyzją, ale musimy patrzeć globalnie. Nadal liczymy, że Rajd Safari będzie ważną częścią w historii naszego państwa przez najbliższe trzy lata.”

Phineas Kimathi:

„Zespoły ds. organizacji kontynuują prace po to, abyśmy mieli pewność, że stworzymy wydarzenie na światowym poziomie. Prace nad parkiem serwisowym w Nakuru County są na zaawansowanym poziomie, zgodnie z ustalonymi terminami. […]

Zachęcamy wszystkich kierowców oraz osób zainteresowanych do pozostania w kontakcie z biurem prasowym, kiedy poznamy już nową datę rozegrania rajdu.”

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w RallyPL. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *