AKTUALNOŚCIF1

Patrick Head konsultantem technicznym ROKiT Williams Racing

Początek sezonu 2019 kontynuuje fatalną passę zespołu Franka Williamsa. Z ekipy odeszło wielu znakomitych projektantów i inżynierów, co stawia kierownictwo zespołu przed koniecznością szybkiej restrukturyzacji i uzupełnienia coraz poważniejszych luk kadrowych.

Williams Racing

Jako początek pozytywnych zmian w zespole, upatruje się powrót jej współzałożyciela, Sir Patricka Heada jako doradcy zespołu inżynierów.

Sir Patrick Head założył zespół z Frankiem Williamsem w roku 1976. Od tego czasu był liderem działu projektowego. Na jego koncie, jako dyrektora technicznego oraz dyrektora ds. inżynierii znajduje się siedem tytułów mistrzowskich wśród kierowców oraz oraz dziewięć tytułów mistrzów świata konstruktorów. Head pełnił swoją funkcję do 2011 roku. Potem pozostawał związany z ekipą poprzez swoje udziały.

Od czasu jego ustąpienia z funkcji, Williams wygrał tylko jeden wyścig, ale dwukrotnie zajmował trzecie miejsce w klasyfikacji mistrzostw świata konstruktorów. Ponieważ obecny szef techniczny Williamsa, Paddy Lowe przeszedł na urlop ze względów osobistych, przejęcie tej funkcji przez osobę tak utytułowaną jak Patrick Head, pozwoli odzyskać stabilność w dziale technicznym.

Mario Thiessen rozmawia z Patrickem Headem fot. Williams Racing

Ekipa komentuje całą sprawę w wywiadzie dla portalu F1.com:

„Możemy potwierdzić, że Sir Patrick Head oferuje obecnie pewne wsparcie naszemu zespołowi inżynieryjnemu na podstawie krótkoterminowych konsultacji”.

Lawrence Barretto z F1.com dodaje:

„Oprócz samego Sir Franka Williamsa nie ma nikogo, kto zna i lepiej rozumie Williamsa. Jest oczywiście nadal udziałowcem, więc zawsze interesował się zespołem przez ostatnie lata. Regularnie też odwiedza Grove, więc zaangażowanie go w czasie, gdy Williams potrzebuje stabilności, jest dobrym posunięciem.

„W Grove wszyscy bardzo go szanują. Podczas gdy personel pozostaje zmotywowany i lojalny wobec zespołu, jego przybycie z pewnością pomoże dodać dodatkowy impuls, a także da im wyraźny kierunek”.

Tagi

Podobne

Zobacz także

Close
Close