AKTUALNOŚCIF1

Paddy Lowe odchodzi z Williamsa!

Dyrektor działu technicznego zespołu Williams Paddy Lowe odchodzi z zespołu, podał portal Autosport. Nie wiadomo, jaka jest przyszłość Paddy’ego oraz kto go zastąpi.

Przyszłość Lowe’a była w ostatnim czasie pod dużym znakiem zapytania po tym, jak opóźnienia w złożeniu samochodu spowodowały opuszczenie przez zespół shakedownu przed testami oraz 2,5 dnia testowego w Barcelonie. Wątpliwości podsyciły wyniki, które Williams uzyskał na torze, notując ostatnie czasy w tabeli.

Paddy Lowe powiedział w Hiszpanii, że nie rozważa odejścia ze swojego stanowiska, po tym jak ujawniły się problemy z samochodem. Podkreślał, że przypisywanie winy jednej osobie lub nagłe ruchy personalne byłyby niemądrym posunięciem.

Jednak zaledwie tydzień przed rozpoczęciem pierwszego weekendu wyścigowego w 2019 roku w Australii okazało się, że Lowe udał się na urlop „leave of absence”.

Według rzecznika zespołu Williams, Paddy odchodzi z „powodów osobistych”. Nie wiadomo jednak, co będzie robić w przyszłości. Lowe posiada udziały w Williamsie, które nabył wraz z przybyciem do zespołu.

Warto przypomnieć, że przed rozpoczęciem sezonu z teamu odszedł także dyrektor ds. osiągów Rob Smedley. W 2018 roku Williams zanotował najgorszy wynik w swojej historii i zajął ostatnie miejsce w klasyfikacji generalnej konstruktorów. Bolid budowany w roku 2018 był pierwszym budowanym pod nadzorem Lowe’a.

Tagi

Piotr Paluch

Wielki fan motoryzacji, aut nowych i starych. Kocham wyścigi, w szczególności Formułę 1. Fascynują mnie zwłaszcza techniczne aspekty wyścigów, techniki jazdy, nowe technologie i nowoczesne materiały.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close