RAJDY

Sukcesy Polaków na Litwie

Najwyżej z naszych załóg podczas Orlen Lietuva Rally zostali sklasyfikowani Robert Kocik i Sebastian Wach. Zawodnicy Eurotter Rally Team z Forda Fiesty Rally2 dotarli do mety na dziewiątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Tylko trzy pozycje za nimi znalazł się siedemnasto-letni Adrian Rzeźnik z Adrianem Sadowskim. Załoga Forda Fiesty Rally3 ze stajni Stec RallyRent pokonała, aż sześciu rywali w klasie LARČ3, a do podium w tej kategorii zabrakło im dwadzieścia sekund. Przed nimi znalazły się tylko dwa mocne Lancery i Fabia Rally2-Kit.

Trzecie miejsce na 26 konkurentów w łącznej stawce 2WD oraz pierwsze w LARČ4, zajęli Tymoteusz Jocz i Maciej Judycki. Cisnęli od samego początku rywalizacji nie odstając ani na moment od czołówki. Zdecydowanie przyspieszyli na półmetku zmagań drugiego dnia nie oddając pozycji na podium. W końcu zła passa urwanych półosi została przerwana w udany sposób. Kilka kłopotów na trasie nie zatrzymało w drodze do mety Rafała Bilskiego i Bożydara Grzywaczewskiego. Duet AJC Motorsport zdołał nawet raz wbić się do pierwszej trójki LARČ4. Dzięki czemu udanie zaczęli drugi swój sezon w Rally4.

Wybrane dla Ciebie

W bliźniaczym Fordzie pierwszą rundę mistrzostw Litwy ukończyli Mateusz Domin i Kevin Komar. Po przesiadce z R2 regularnie z oesu na oes notowali awans w tabeli 2WD. Od szóstej pozycji w LARČ4 tegoroczną kampanię na luźnej nawierzchni rozpoczęli Sebastian Teter z Michałem Kłosem. Ostatnia, a zarazem trzecia załoga obsługiwana przez zespół Kurczak Mgarage, czyli Andrzej i Kaja Kruszewscy uplasowali się w TOP 5 stawki LARČ8.

Na starcie zabrakło zapowiadanego na liście startowej Grzegorza Grzyba, który jednak w tym samym czasie odbył testy na Łotwie wspólnie ze Sports Racing Technologies. Na Litwie nie pojawił się również Rafał Kwiatkowski, kierowcę Valvoline Rally Team zobaczymy oczywiście na Rajdzie Polski z Kamilem Kozdroniem.