AKTUALNOŚCIF1GP Wielkiej BrytaniiGP Wielkiej Brytanii 2020

OFICJALNIE: Hulkenberg ponownie za sterami bolidu F1! Zastąpi zakażonego Pereza

OFICJALNIE: Hulkenberg ponownie za sterami bolidu F1! Zastąpi zakażonego Pereza

Nico Hulkenberg, czyli w przeszłości kierowca takich zespołów jak Williams, Force India (teraz BWT Racing Point) czy Renault wraca za stery bolidu F1. Zastąpi on w ten i kolejny weekend  Sergio Pereza, który przeszedł pozytywnie test na COVID-19 podczas weekendu o GP Wielkiej Brytanii.

Niemiecki kierowca na ten sezon nie zdołał sobie znaleźć miejsca w stawce i ma rok „wolnego” od F1. Ostatnio podał informację, że weźmie gościnny udział w wyścigu na Nurburgring w serii ADAC GT Masters. Powrót do F1 czy to na jeden weekend, czy na dwa to dla niego ponownie duża szansa na udowodnienie swojej wartości. Tym bardziej, że przez niektórych jest wyśmiewany i męczony faktem największej ilości przejechanych GP (177) bez zdobycia podium. Teraz będzie miał większą szansę aby tam wskoczyć niż kiedykolwiek wcześniej.

Niemiecki kierowca miał wczoraj późnym wieczorem przymiarki do fotela i jest gotowy do jazdy. Racing Point musiało poczekać dłużej z ogłoszeniem zastępstwa za Sergio Pereza, ponieważ Hulkenberg był zobligowany do zrobienia testu na COVID-19.

Wszystko to działo się w bardzo krótkim czasie. Kilka słów od Nico Hulkenberga o nieplanowanej zmianie planów:

„Byłem w drodze na Nürburgring w celu realizacji innego projektu wyścigowego, kiedy zadzwonił Otmar. To było niecałe 24 godziny temu, więc teraz wydaje mi się to trochę surrealistyczne, ale lubię  wyzwania. To oczywiście trudna sytuacja dla Racing Point i Checo. Jest moim kumplem, starym kolegą z drużyny i życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia. Wkroczę i postaram się zrobić wszystko, co w mojej mocy, dla zespołu! ”

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Enable referrer and click cookie to search for pro webber