AKTUALNOŚCIWRC

Neuville i Tanak w Hyundaiu na dłużej!

Neuville i Tanak w Hyundaiu na dłużej!

Thierry Neuville i Ott Tanak podpisali nowe, wieloletnie kontrakty z Hyundai Motorsport w WRC. Nowe umowy oznaczają, że obaj kierowcy zostaną w Alzenau na początek ery hybrydowej, która rozpocznie się już w przyszłym sezonie. Można się więc spodziewać, że to w oparciu o Belga i Estończyka zespół zbuduje pierwszą,hybrydową rajdówkę Hyundaia. Nowy samochód ma wyjechać na pierwsze testy w niedalekiej przyszłości.

Thierry Neuville, mimo że Mistrzostwa wśród kierowców z Hyundaiem nie wywalczył, zapracował sobie na status legendy ekipy z Alzenau. W tych barwach Belg startuje nieprzerwanie od 2014 roku. Przez ten czas, to właśnie on dał Hyundaiowi pierwszy wygrany rajd w WRC (Niemcy 2014), a także poprowadził stajnię do Mistrzostwa Konstruktorów w 2019 roku.

Thierry Neuville

Cieszę się, że mogę podpisać wieloletni kontrakt z zespołem, który stał się moją drugą rodziną. Poza tym, że czuję się z nimi naprawdę dobrze, ich determinacja do zwycięstwa przekonały mnie do kontynuowania fantastycznej podróży, którą zaczęliśmy razem ponad siedem lat temu.

Ott Tanak, to z kolei najnowszy nabytek Koreańczyków. Estończyk dołączył do Hyundaia zaraz po zdobyciu Mistrzostwa Świata z Toyotą. Wyniki Tanaka w nowym zespole nie weszły jeszcze na optymalny poziom, ale udało mu się wygrać już dwa rajdy w RMŚ za kierownicą i20 WRC. Tanak przyczynił się też do drugiego z rzędu Mistrzostwa Świata wśród konstruktorów dla Hyundaia.

Ott Tanak

Z niecierpliwością czekam na nową erę WRC, ale w tym roku wciąż mamy zadanie do wykonania – upewnić się, że pożegnamy obecną generację samochodów WRC w najlepszy możliwy sposób.

Radości z przedłużenia kontraktów ze swoimi zawodnikami, nie ukrywał też szef Hyundaia – Andrea Adamo.

Andrea Adamo

Cieszymy się, że możemy przedłużyć nasze relacje z Thierry i Ottem dzięki wieloletnim umowom. Współpraca z tymi dwoma utalentowanymi kierowcami po raz kolejny pokazuje naszą nieustanną determinację i ambicję, by odnieść sukces w Rajdowych Mistrzostwach Świata, a także potwierdza silne zaangażowanie Hyundaia w tę serię, która wkracza w nową erę hybrydową w 2022 roku.

Niewiadomą pozostaje, kto wsiądzie do trzeciego Hyundaia w przyszłym sezonie. Jednak jeśli Andrea Adamo będzie kontynuował swoją obecną politykę, to spore szanse na zachowanie rotacyjnego, trzeciego miejsca w ekipie, mają Dani Sordo i Craig Breen.


Źródło informacji

Więcej o WRC na Rallypl

Profil kierowcy:
Ott Tanak
Profil kierowcy:
Thierry Neuville

Juliusz Winiarek

Rajdami pasjonuję się...odkąd pamiętam, W redakcji od lutego 2019 roku. Prowadzę także własnego bloga, również o rajdowej tematyce ;)

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *