AKTUALNOŚCIRAJDYWRC

Kris Meeke poza WRC w sezonie 2020!

Kris Meeke poza WRC w sezonie 2020!

Kierowca zespołu Toyota Gazoo Racing WRT w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2019 – Kris Meeke poinformował dziś, że nie zobaczymy go na trasach WRC w sezonie 2020. Wszystko to jest spowodowane słabymi wynikami w sezonie 2019 oraz gruntownej zmiany składu japońskiej ekipy. O całej sprawie brytyjski kierowca poinformował na swoim koncie na Instagramie:

„Na jakiś czas, żegnaj WRC… Dziękuję Toyoto. Czas rozwijać swoje inne pasje. Zobaczmy, co przyniesie 2020…”

Meeke powrócił do ścigania w Mistrzostwach Świata właśnie dzięki Toyocie, która zatrudniła go po zwolnieniu z ekipy Citroëna w połowie sezonu 2018. Brytyjczyk nie pokazał się jednak ze świetnej strony w pierwszym sezonie w barwach japońskiego producenta. 

Jedno podium w sezonie 2019 (Rajd Niemiec) okazało się nie być wystarczające dla Toyoty, która zatrudniła Sebastiena Ogiera, Kalle Rovanperę i Elfyna Evansa na sezon 2020. To oznacza, że szósty kierowca poprzedniego sezonu WRC pozostaje bez pracodawcy na minimum rok, a może już do końca swojej kariery w Mistrzostwach Świata.

Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close