AKTUALNOŚCIRAJDY

Kopecký nie będzie już kierowcą fabrycznym Škody!

Kopecký nie będzie już kierowcą fabrycznym Škody!

Jan Kopecký od przyszłego sezonu przestanie być kierowcą fabrycznym Škody. To oznacza, że bardzo bliska współpraca pomiędzy tymi stronami zostaje zakończona po jedenastu kolejnych sezonach. Wszystko to jest spowodowane zmianami w planach startów zespołu. 38-letni zawodnik w barwach producenta samochodów z Mladá Boleslav zdobył sześć (z siedmiu) tytułów Mistrza Czech, został Mistrzem Świata w kategorii WRC2, mistrzem Europy, a także wygrywał w seriach APRC i Pacific Cup.

Michal Hrabánek:

„Już teraz możemy potwierdzić, że w przyszłym roku zespół fabryczny Škoda Motorsport nie będzie brał udziału w mistrzostwach Czech. Dlatego również Jan Kopecký nie będzie już naszym kierowcą fabrycznym. Nadal jednak mamy ważny kontrakt z Janem i wciąż będzie on pełnił rolę naszego kierowcy testowego.”

Kopecký jest aktywnym członkiem ekipy Škody od 2009 roku. Jest niemal twarzą największych sukcesów marki w ostatnich latach. Jednocześnie był ważną osobą przy testach Fabii o różnych specyfikacjach.

Michal Hrabánek:

„W przyszłym roku, z okazji obchodów 120-lecia marki Škoda w motorsporcie, zdecydowaliśmy się wspierać więcej prywatnych kierowców. Wszystko dzięki dostarczeniu samochodów Škoda Fabia rally2 i rally2 evo, dla naszych partnerów biznesowych”

Jednym z nich powinien być Kopecký, który wyraził chęć prywatnego startu w mistrzostwach Czech. W tym roku, w skróconym sezonie, zajął drugie miejsce za Václavem Pechem, który dzięki temu zakończył pięcioletnią dominację Kopeckiego. Z powodu pandemii koronawirusa w tym sezonie odbyły się tylko trzy rundy mistrzostw kraju.

Dzięki roli kierowcy testowego Kopecký nie traktuje zmiany swojej roli jako całkowite odejście ze Škody Motorsport. Fundamentalną dla niego zmianą jest potrzeba finansowania jego startów w następnym sezonie.

Jan Kopecký:

„Nadal pozostaję częścią zespołu fabrycznego. Teraz po prostu musimy skierować naszą uwagę na budżet. Zobaczymy, czy w ogóle nam się uda gdzieś wystartować i czy w ogóle za rok gdzieś się pojawimy.”

Ponadto obecna sytuacja gospodarcza, w której wiele firm ma problemy finansowe, komplikuje sprawę finansowania startów Czecha.

Jan Kopecký:

„Najbardziej skomplikowane dla nas jest to, że kiedy ścigałem się w barwach zespołu fabrycznego, nie potrzebowałem wokół mnie wielkich sponsorów. Teraz musimy nawiązać nowe kontakty z potencjalnymi partnerami, którzy mogliby nas wesprzeć, co w aktualnej sytuacji jest trudne.”


Źródło: https://www.idnes.cz
Więcej informacji o rajdach znajdziecie tutaj – KLIK!

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close