AKTUALNOŚCIF1GP Wielkiej Brytanii 2019

Klasyk wciąż w F1?

GP Wielkiej Brytanii wciąż na Silverstone

Po nieudanych negocjacjach dotyczących Grand Prix na ulicach Londynu, według najnowszych doniesień kontrakt między Liberty Media, a zarządcami toru Silverstone odnośnie organizacji wyścigów F1 ma być przedłużony. Brytyjski dziennik Daily Mail poinformował, że umowa będzie wieloletnia. Mówi się również, że informacja o kontynuowaniu współpracy zostanie przekazana do wiadomości publicznej już w ten weekend, przy okazji Grand Prix Wielkiej Brytanii. Z wypowiedzi Davida Richardsa (jednego z członków FIA) wynika, że czynnikiem wpływającym na rozwój negocjacji, było równoczesne prowadzenie rozmów z rządowymi oficjelami na temat potencjalnego wyścigu na londyńskich drogach. Sprawiło to, iż negocjacje poszły gładko i sprawnie.

Jestem pozytywnie nastawiony. Sądzę, że dojdzie do pozytywnego rozstrzygnięcia jeszcze przed najbliższym Grand Prix. Fundamenty kontraktu oraz finansowe aspekty umowy są już za nami. Zostały jeszcze finalne detale które muszą być podpisane, a jestem przekonany, że będzie to uczynione.

David Richards – członek międzynarodowego związku motorowego

O wyścigu na Silverstone wypowiedział się również pięciokrotny mistrz świata, Lewis Hamilton:

Jest to doskonały tor wyścigowy, Grand Prix, którego nigdy nie możemy stracić. Będę o nie walczyć. Na Silverstone zawsze jest najwięcej kibiców. Nie ma mowy, że pozwolę na jego stratę. Musimy o nie walczyć.

Lewis Hamilton

 

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close