AKTUALNOŚCIRajd ArgentynyRajd Argentyny 2019RAJDYWRC2

Kajto podekscytowany startem w Rajdzie Argentyny

Kajto podekscytowany startem w Rajdzie Argentyny

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak w obecnym sezonie wystartują w siedmiu rajdach Mistrzostw Świata w klasyfikacji WRC2 za kierownicą Volkswagena Polo R5 GTi. Załoga LOTOS Rally Team w pierwszym swoim starcie w tegorocznej kampanii na Korsyce zajęła trzecie miejsce w klasie WRC2. Ustronianin przyznał w wywiadzie dla portalu Onet.pl, że ten wynik to największe osiągnięcie w jego sportowej karierze.

Kajetan Kajetanowicz dla Onet.pl:

„Zdecydowanie tak, ale wraz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem cały czas jesteśmy świadomi, ile jeszcze potrzebujemy, aby wewnętrznie czuć pełną satysfakcję.

Z drugiej strony muszę przyznać, że to podium było trochę niespodziewane w kontekście debiutu w nowym samochodzie, ale z całą pewnością mogę powiedzieć, że zasłużone. Zapracowała na to jednak nie tylko załoga, ale cały zespół LOTOS Rally Team, który dał z siebie wszystko, nie tylko w trakcie rajdu. Wszyscy długo pracowaliśmy, aby w ogóle znaleźć się na starcie.”

Następnym startem Kajetana Kajetanowicza i Maćka Szczepaniaka będzie Rajd Argentyny. Będzie to pierwszy start dla trzykrotnego mistrza Europy poza starym kontynentem!

„Naszym następnym przystankiem będzie Rajd Argentyny. Jestem bardzo podekscytowany, ponieważ jadę tam po raz pierwszy, ale także dlatego, że będzie to mój pierwszy start poza Europą.”

 

„Rzeczywiście będą tam bardzo szybkie szutry. Argentyna uchodzi za najtrudniejszy rajd w sezonie. Załogi muszą się tam zmierzyć ze zmianą klimatu, strefy czasowej, ale przede wszystkim z podstępnymi, kamienistymi odcinkami specjalnymi. Są one bardzo wymagające dla samochodów – wyboiste i leżą na nich ogromne kamienie. Łatwo można złapać „kapcia” albo uszkodzić chłodnicę, nawet na środku drogi.”

Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz
Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close