AKTUALNOŚCIRAJDYWRC

Kajetan Kajetanowicz odniósł się do wieści o WRC i Kubicy!

Kajetan Kajetanowicz odniósł się do wieści o WRC i Kubicy!

Kajetan Kajetanowicz specjalnie dla redakcji rallypl.com odniósł się do plotek związanych z wtorkową publikacją w „Przeglądzie Sportowym„.

Według Kamila Wolnickiego pojawił się pomysł żeby Kajetan Kajetanowicz został twarzą koncernu PKN Orlen w WRC razem z Robertem Kubicą.

Kajetan Kajetanowicz
fot. kajto.pl

Kajetan Kajetanowicz w rozmowie z Izaakiem Chwistem skomentował to w ten sposób:

„Niestety nie mogę nic powiedzieć. Oczywiście wszystko jest możliwe, ale dużo jest pompowane”

W opublikowanym wczoraj przez WP Sportowe Fakty artykule znajdują się wypowiedzi osoby z otoczenia Kajetana Kajetanowicza. Osoba ta komentuje plotki dotyczące wspólnego zespołu WRC!

„W każdej plotce jest ziarenko prawdy. Na ten moment niczego nie wykluczamy. Przejście Kajetana do WRC nie byłoby problemem. Gdyby były takie możliwości, ścigalibyśmy się w tej klasie już w tym roku, ale to kwestia zupełnie innego budżetu. Rywalizacja w obecnym WRC3 (dawne WRC2) jest tańsza i nie wymaga obecności na każdym rajdzie w danym sezonie. – powiedziało anonimowe źródło WP SportoweFakty.”

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak od trzech lat startują w Rajdowych Mistrzostwach Świata. W 2018 roku pojechali oni cztery rajdu. Rok później, zabłysnęli oni formą i w tamtej kampanii mistrzostw świata pokazali prawdziwą formę! Załoga LOTOS Rally Team w każdym rajdzie, w którym dojechała do mety, zajęła miejsce na podium, a w Rajdzie Turcji 2019 wygrali w klasyfikacji WRC2! W klasyfikacji generalnej całego sezonu Polacy zajęli drugie miejsce.

Po sześciu rozegranych rajdach w sezonie 2020, Kajetanowicz zajmuje trzecie miejsce w kategorii WRC 3 z dorobkiem 55 punktów. Polak ma 12 punktów przewagi nad czwartym w klasyfikacji Oliverem Solbergiem, który triumfował w Estonii. Po odwołaniu z powodu pandemii Rajdu Ypres, do końca sezonu pozostała już zaledwie jedna runda, która zostanie zorganizowana na legendarnym torze Formuły 1 we włoskiej Monzie na początku grudnia.

Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *