AKTUALNOŚCIF1

Grosjean: Opony głównym problemem Haasa

Grosjean: Opony głównym problemem Haasa

Po zakończeniu weekendu wyścigowego oraz jazd testowych w Bahrajnie, zespół Rich Energy Haas twierdzi, że jest coraz bliższy pełnego zrozumienia charakterystyki swojego samochodu. Romain Grosjean, francuski kierowca ekipy Haasa, już od piątku skarżył się na słabe tempo swojego samochodu:

Romain Grosjean:

„Bahrajn nie był najlepszy, jeśli chodzi o tempo wyścigowe. Niestety to było uczucie towarzyszące nam od piątku przez cały weekend.

Testy w Bahrajnie były kolejną dobrą okazją, aby dowiedzieć się trochę więcej o tym, co wydarzyło się w wyścigu. To musi być związane z oponami, ponieważ samochód jest taki sam jaki był w Melbourne i w Barcelonie, gdzie byliśmy szybcy. Znowu byliśmy szybcy w kwalifikacjach w Bahrajnie. Mamy docisk i mamy dobry balans, potrzebujemy trochę więcej współpracy w zakresie opon. Jeśli uda nam się przeanalizować dane z testów, powinniśmy być w dobrej pozycji przed najbliższym wyścigiem”

Haas nie ma najlepszych wspomnień z Szanghaju. Amerykański zespół zdobył tylko cztery punkty na tym torze w trzech Grand Prix, w których startował (wszystkie zdobyte przez Magnussena w 2017 i 2018 roku). Mimo to odmienny układ toru w porównaniu z Bahrajnem, w połączeniu z dobrym tempem VF-19 daje Grosjeanowi nadzieję, że może to być Grand Prix Chin, o którym Haas będzie pamiętać:

Romain Grosjean:

„Szanghaj to trudny tor, bardzo różni się od innych torów z początku sezonu.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli samochód jest dobry w kwalifikacjach, to wyścig też powinien być całkiem niezły. Jeśli tak nie jest, to w wyścigu jest bardzo trudno. Jeśli zakwalifikujesz się do pierwszej 10, powinieneś znaleźć się w pierwszej dziesiątce. Jeśli nie, to jest trudniej. Ale myślę, że Chiny będą dla nas świetne. To zupełnie inny tor (w porównaniu do Bahrajnu).”

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close