AKTUALNOŚCI

Fernando Alonso będzie testował bolid McLarena?!

Fernando Alonso będzie testował bolid McLarena?!

Fernando Alonso zaskoczył fanów McLarena. Hiszpan udostępnił zdjęcie z siedziby głównej zespołu w ten weekend. Spekuluje się, że dwukrotny mistrza świata weźmie udział w testach przedsezonowych dla zespołu, który opuścił pod koniec zeszłego roku.

Alonso odszedł z F1 wraz z zakończeniem poprzedniego sezonu. Sezon 2019 jest pierwszym od 2002 roku, w którym nie będzie brał aktywnego udziału. Sam zawodnik pozostaje jednak ściśle związany z McLarenem i będzie ścigał się w Indianapolis 500 z tą ekipą po raz kolejny. Wszystko po to aby zdobyć tzw. „potrójną koronę”.

Stoffel Vandoorne również opuścił McLarena po rozczarowujących dwóch latach u boku Alonso. W przyszłym roku w zespole z Woking zobaczymy nowy skład kierowców złożony z Carlosa Sainza Jr. i Lando Norrisa.

Patronite

Sainz najprawdopodobniej przejmie obowiązki bardziej doświadczonego w zespole, ponieważ będzie to już jego piąty sezon w F1. McLaren jednak potrzebuje większego doświadczenia, by uzyskać szczegółowe informacje i spróbować naprawić swoją sytuację w stawce F1. To skłoniło ich do zwrócenia się do Alonso.

Szef zespołu Zak Brown nie ukrywał, że Alonso może wziąć udział w testach przedsezonowych w Barcelonie. Hiszpańskie media już wcześniej informowały, że Fernando może być w bolidzie chociaż przez pół dnia.

Zarówno Sainz, jak i Norris z zadowoleniem przyjęli perspektywę weterana pomagającego w okresie przedsezonowym. Brown utrzymuje jednak, że jego głównym celem jest jak najczęstsze umieszczanie swoich młodych kierowców w kokpicie, ponieważ McLaren miewał problem z ilością przejechanych kilometrów testowych w porównaniu do swoich rywali w ostatnich latach.

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie