AKTUALNOŚCIERCRAJDY

Eyvind Brynildsen w pełnym sezonie Mistrzostw Europy.

Utalentowany Norweg wraca na podbój Europy.

Wielokrotny uczestnik Mistrzostw Świata i Europy,  mistrz Norwegii z 2015 i 2017 roku. Startował takimi samochodami jak Mitsubishi Lancer Evo IX, Skoda Fabia S2000 czy Ford Fiesta R5/RRC, a najlepszym okresem dla Norwega były lata 2009-2010, gdzie uplasował się na szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej PWRC oraz SWRC.

Ubiegły rok dla Brynildsena to zaledwie trzy starty po jednym w Mistrzostwach Europy (Rally Liepaja – 9 miejsce), Mistrzostwach Norwegii (Rally Hadeland – 4 miejsce) oraz Mistrzostwach Świata (Rally Sweden – 7 miejsce w klasie RC2).

Jak sam mówi był często ograniczony w ilości startów z powodów budżetowych, ale na ten rok otrzymał wystarczające wsparcie, aby wystartować we wszystkich rundach Europejskiego Czempionatu. Czy to przyszły Mistrz Europy?

Brynildsen zasiądzie za sterami ŠKODY Fabii R5 Evo prowadzonej przez firmę Toksport WRT. To właśnie ta stajnia doprowadziła Chrisa Ingrama i Rossa Whittocka na sam szczyt mistrzostw Europy w minionym roku.

Jaki jest twój cel na 2020?

Wygrać! To jest ten moment, w którym moja kariera nabiera rozpędu. Gdy jechałem cały sezon, to byliśmy w stanie wygrywać poszczególne etapy, rajdy i tytuły. Kiedy nie mamy pełnego sezonu, naprawdę trudno jest się wjeżdżać, a pierwsze kilometry spędzasz na nauce samochodu.

​​Myślisz, że możesz zostać mistrzem ERC 2020?

Mam świetny zespół (Toksport) i świetnego kierownika zespołu. Jest naprawdę zaangażowany w każdy proces i naprawdę chce, aby wszyscy osiągnęli swoje cele. Widać to po tym, co zrobił z Chrisem Ingramem w zeszłym roku. Będziemy mieć również inżyniera ze ŠKODY Motorsport, powoli zaczynamy się  przygotowywać do Rajdu Azorów. Niebawem wyruszamy na testy do Walii.

Biorąc pod uwagę mocny pakiet jaki otrzymałeś, czy czujesz presję z tym związaną?

Presja jest ogromna, ale jednocześnie będzie jej mniej, ponieważ wiem, że jeśli popełnie błąd na Azorach, to nadal istnieje możliwość odzyskania punktów na innym rajdzie. Będę miał czas zbierać punkty. Muszę być konsekwentny i wykorzystywać swoje doświadczenie, aby wygrać mistrzostwo, być może nie zawsze będąc najszybszym.

Kogo zobaczymy na prawym fotelu?

Cudowna i bardzo doświadczona Ilka Minor. Jestem pewien, że szybko złapiemy odpowiedni rytm. Trzymajcie za nas kciuki.

Źródło:fiaerc.com

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także
Close
Close
Close