AKTUALNOŚCIERCRajd Wysp KanaryjskichRajd Wysp Kanaryjskich 2020RAJDY

ERC Rajd Wysp Kanaryjskich 2020 – na co zwrócić uwagę?

ERC Rajd Wysp Kanaryjskich 2020 – na co zwrócić uwagę?

ERC Rajd Wysp Kanaryjskich 2020 rozpocznie się już w najbliższy czwartek. Z tej okazji ERC przygotowało spis najciekawszych informacji oraz ciekawostek, z jakimi warto się zapoznać przed rozpoczęciem rajdu. Powroty, historie o odkupieniu, motywacje wielu kierowców i wiele więcej. Zapraszamy do lektury!

Przyjaciele znów razem!

Alexey Arnautov powraca na prawy fotel rajdówki Alexey’a Lukyanuka aby pomóc w walce o tytuł mistrzowski. W przeszłości ten duet wygrywał Rajd Wysp Kanaryjskich (w klasyfikacji ERC) trzykrotnie. Teraz reprezentanci Saintéloc Junior Team zawalczą o kolejny triumf i powiększenie przewagi w klasyfikacji generalnej.

Znany samochód, nieznany rajd

Oliver Solberg nabrał już doświadczenia w jeździe Volkswagenem Polo GTI R5, lecz Rajd Wysp Kanaryjskich będzie dla niego nowością. Oliver będzie musiał szybko odnaleźć się w tym rajdzie jeśli chce walczyć o tytuły mistrzowskie ERC i ERC1 Junior.

Bracia na starcie!

Aż dwóch przedstawicieli rodziny Munsterów pojawi się na starcie Rajdu Wysp Kanaryjskich. Do lidera klasyfikacji ERC1 Junior – Grégoire Munstera dołączy jego młodszy brat – Charles (w Peugeocie 208 Rally4), dla którego będzie to pierwszy rajd w ERC.

Nadzieja gospodarzy?

Efrén Llarena, mistrz klasyfikacji ERC3 i ERC3 Junior z sezonu 2019 jest najwyżej sklasyfikowanym Hiszpanem w tegorocznym sezonie ERC. Z pewnością będzie on chciał powtórzyć swój sukces z Rajdu Węgier, skąd przywiózł do kraju podium. Llarena również liczy na to, że będzie mógł powalczyć o czołową trójkę klasyfikacji ERC1 Junior. Jak jednak poradzi sobie na własnej ziemi?

Skupienie na rozwoju

Craig Breen pokazał, że jego tempo w Hyundaiu i20 pozwala na walkę o miejsca na podium. Mimo to, zespół MRF Tyres skupia się na programie rozwoju w imprezie, którą Irlandczyk zakończył na drugim miejscu w 2013 roku.

Nowy rajd dla Caisa i Marczyka!

Erik Cais opuścił ERC Rajd Wysp Kanaryjskich w 2019 roku… bo musiał napisać egzaminy w szkole. 21-letni Czech zwraca na siebie uwagę w ERC1 Junior, jadąc bardzo szybko swoim Fordem Fiestą R5 MkII. Jednym z jego rywali w kategorii jest Miko Marczyk. Reprezentant Orlen Teamu także może pokazać się z dobrej strony mimo braku doświadczenia na Kanarach.

Celem jest odkupienie

Zwycięzca Rajdu Węgier, Andreas Mikkelsen, był bardzo blisko triumfu w Rajdzie Wysp Kanaryjskich w 2012 roku. Jego samochód odmówił wtedy posłuszeństwa na ostatnim odcinku specjalnym. Teraz Norweg wraca do tego samego miejsca w samochodzie Topp-Cars Rally Team. Na zastępstwo na prawym fotelu zameldował się Anders Jæger-Amland.

Griebel powraca!

Dwukrotny Mistrz Europy Juniorów, Marijan Griebel, powraca na ERC Rajd Wysp Kanaryjskich. W przeszłości wygrywał już tę imprezę dwukrotnie. Tym razem zasiądzie on za kierownicą Citroëna C3 R5 przygotowanego przez Saintéloc Junior Team.


Źródło: FIA ERC
FIA ERC na Rallypl – KLIK!

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w RallyPL. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *