AKTUALNOŚCIWYWIADY

Dani Sordo – wywiad przed Rajdem Meksyku

Dani Sordo – wywiad przed Rajdem Meksyku

Hiszpański kierowca Hyundaia dopiero w nadchodzącym Rajdzie Meksyku rozpocznie swój sezon 2019 w WRC. We wcześniejszych rundach koreański zespół reprezentowali: Thierry Neuville, Sebastien Loeb i Andreas Mikkelsen. Sordo rozpoczyna swoją rywalizację w Mistrzostwach Świata od jednego z najtrudniejszych rajdów w całym kalendarzu. Dani odpowiedział z tej okazji na kilka pytań w ramach cyklu „On stage with…” w Hyundai Motorsport Media Guide.

Dani Sordo
Hugo Silva/Red Bull Content Pool

Rajd Meksyku to Twój pierwszy start w WRC w sezonie 2019. Jak się czujesz przed zbliżającym się wyzwaniem?

Dani Sordo: Czuję się podekscytowany. To bardzo dobry rajd, zawsze dobrze mi się tu jeździ. Będę miał też dobrą pozycję na trasie do piątkowych odcinków. To efekt tego, że nie startowałem w dwóch dotychczas rozegranych imprezach.

Wysoko położone odcinki specjalne w Rajdzie Meksyku to czynnik stanowiący ogromne wyzwanie. Czy możesz wyjaśnić, dlaczego tak jest?

Dani Sordo: Zawsze traci się trochę mocy, ponieważ jest bardzo wysoko. Na szczęście nowe samochody WRC mają jej więcej, więc czuć to znacznie mniej. Wciąż można się cieszyć jazdą.

W zeszłym roku byłeś drugi w Rajdzie Meksyku, co było Twoim najlepszym wynikiem w tej imprezie. Patrząc realistycznie – czy możesz w tym roku wskoczyć oczko wyżej?

Dani Sordo: Jestem tutaj, aby walczyć o zwycięstwo. W zeszłym roku złapaliśmy kapcia i straciliśmy na tym trochę czasu. Dlatego ukończyliśmy na drugiej pozycji. Nie wiem, czy mozemy wygrać, ale oczywiście spróbujemy.

Dani Sordo
Paulo Maria/Red Bull Content Pool

Wiele oesów z zeszłego roku będzie wykorzystana także w 2019. Jak bardzo wpływa to na Twoją pewność siebie?

Dani Sordo: To prawda, że kiedy pokonujesz te same odcinki specjalne, to z nasz trasę trochę lepiej. Oczywiście wciąż potrzebujesz pilota, ale gdy znasz oes, czerpiesz więcej przyjemności z jazdy. Możesz poświęcić więcej uwagi swojemu stylowi jazdy i drodze przed sobą.

Jeśli wygrasz Rajd Meksyku – co będzie to dla Ciebie oznaczało?

Dani Sordo: Zwycięstwo w Meksyku byłoby fantastyczne, bo wygrywanie zawsze jest przyjemne. Ale wygrana tutaj byłaby jak marzenie. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zgarnąć pierwsze miejsce.

Jakie są Twoje cele i nadzieje na tegoroczny sezon Rajdowych Mistrzostw Świata?

Dani Sordo: Mam nadzieję, że wygram chociaż jeden rajd z ośmiu, w których wezmę udział. Chcę też być na podium tak często, jak to tylko możliwe. Zamierzam też walczyć o jak największą ilość punktów w klasyfikacji konstruktorów. To bardzo ważne dla zespołu, aby wygrać ten tytuł.

źródło: Hyundai Motorsport Media Guide

Tagi

Oktawian Sadlak

Jestem redaktorem serwisu od sierpnia 2017 roku. Motorsportem interesuję się odkąd pamiętam. Mój konik to Formuła 1 oraz karting. | Kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close