AKTUALNOŚCIF1

Czy Mazepin może przejąć zespół Williams?

Czy Mazepin może przejąć zespół Williams?

Dzień po urodzinach sir Franka Williamsa, świat sportów motorowych obiegła informacja, że rosyjski przedsiębiorca Dmitrij Mazepin przeprowadził w Chinach rozmowy z Williamsem na temat nabycia pakietu kontrolnego w brytyjskiej ekipie.

Według włoskiej edycji Motorsport.com, Mazepin – który jest prezesem grupy chemicznej Uralchem, a także ojcem kierowcy wyścigowego Nikity Mazepin, startującego obecnie w F2, nawiązał pierwsze kontakty z Williamsem miesiąc temu.

Embed from Getty Images

Urodzony na Białorusi miliarder jest rzecz jasna zainteresowany dalszą karierą wyścigową swojego syna. Dzięki potencjalnemu zaangażowaniu w brytyjską ekipę, Nikita Mazepin mógłby teoretycznie (o ile zdoła uzyskać superlicencję) już w sezonie 2020 dołączyć do składu kierowców.

Embed from Getty Images

„Williams skupił się na zyskach, a nie na wyścigach” – Powiedział Jacques Villeneuve

Williams zmaga się z poważnym kryzysem od 2017 r. Po wcześniejszych udanych sezonach, kiedy to zespół stawał na podium klasyfikacji konstruktorów, kierowcy stajni z Grove konsekwentnie ścigają się na końcu stawki.
Niedociągnięcia inżynieryjne i projektowe były głównymi przyczynami fatalnej dyspozycji samochodu w zeszłym sezonie i okazały się jeszcze gorsze w tym roku.

Wszystko zaczęło się od podwozia FW42, które jako pierwsze doznało opóźnienia w produkcji, zanim ujawniła się zasadnicza wada konstrukcyjna tegorocznego bolidu. Opłakany stan zespołu doprowadził do odejścia na początku tego roku dyrektora technicznego Paddy’ego Lowe’a oraz wielu doświadczonych konstruktorów i inżynierów. Co ciekawe, pomimo słabszych wyników zespołu na torach wyścigowych w ciągu ostatnich kilku lat, firma macierzysta Williams Grand Prix Holdings ujawniła ostatnio zaskakująco dobre wyniki finansowe za 2018 rok. Pozytywny bilans firmy, w połączeniu z niechęcią rodziny Williams do rzucenia ręcznika, wydaje się sprawiać, że przejęcie jest mało prawdopodobne, niezależnie od tożsamości potencjalnego konkurenta.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close