AKTUALNOŚCIF1

Carlos Sainz oficjalnie w zespole Scuderia Ferrari!

Carlos Sainz oficjalnie w Ferrari, a Daniel Ricciardo w McLarenie

Nie długo potrwała przygoda Hiszpana z McLarenem. Po dwóch sezonach zmagań w nowym zespole zmienia swoje otoczenie. Carlos Sainz przejdzie do walczącego o tytuł Ferrari, w którym rolę odgrywa wielka presja, ale równocześnie wielka duma reprezentowania zespołu z Maranello. Tym samym puste miejsce po ogłoszeniu odejścia Sebastiana z Ferrari zostało szybko zajęte.

Hiszpan podpisał umowę z ekipą z Maranello na dwa lata z możliwością przedłużenia umowy o rok. Jego partnerem zespołowym będzie Charles Leclerc, który jest bardzo mocnym ogniwem zespołu i po prostu dobrym kierowcą. Prawdopodobnie Carlos będzie w zespole Ferrari kierowcą nr. 2 i w sytuacji walki Monakijczyka o mistrzostwo będzie mu pomagał.

Jest to wielki krok w karierze Sainza. Do tej pory reprezentował on zespoły środka stawki takie jak: Toro Rosso, Renault oraz McLaren. Bardzo dobry sezon w tym ostatnim skłonił lepsze zespoły do rozpatrzenia kandydatury hiszpana. Był on szóstym kierowcą ubiegłego sezonu, pokonując bardzo dobrze prosperującego Lando Norrisa oraz Pierre’a Gasly i Alexa Albona, którzy mieli okazję przejechać pół sezonu w Red Bull Racing.

Mattia Binotto, dyrektor zarządzający i szef zespołu Scuderia Ferrari:

„Z przyjemnością ogłaszam, że Carlos dołączy do Scuderia Ferrari od roku 2021. Już pięć sezonów już za nim w F1. Carlos okazał się bardzo utalentowany i pokazał, że ma umiejętności i odpowiednie atrybuty, aby idealnie pasował do naszej rodziny.
Rozpoczęliśmy nowy cykl, aby wrócić na szczyt Formuły 1. Będzie to długa podróż, nie bez trudności, szczególnie biorąc pod uwagę obecną sytuację finansową i regulacyjną, która przechodzi nagłą zmianę i będzie wymagało podjęcia tego wyzwania w inny sposób niż w niedawnej przeszłości.
Wierzymy, że Charles  i Carlos, najmłodsi kierowcy Ferrari w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat w Scuderii, będzie najlepszą możliwą kombinacją, która pomoże nam osiągnąć cele, które sami sobie wyznaczyliśmy.

A to kilka słów od nowego kierowcy Ferrari, Carlosa Sainza:

„Bardzo się cieszę, że będę jeździł w Scuderia Ferrari w 2021 roku i jestem podekscytowany swoją przyszłością z zespołem.
Wciąż mam przed sobą ważny rok z McLaren Racing i nie mogę się doczekać, aby znów ścigać się z nimi w tym sezonie ”.

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *