AKTUALNOŚCIAKTUALNOŚCI WRCRAJDYWRC

Budar wyjaśnia kwestię przyszłości Citroena w WRC

Budar wyjaśnia kwestię przyszłości Citroena w WRC

Szef zespołu Citroen Racing, Pierre Budar, wyjaśnia kwestię przyszłości jego zespołu w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Wcześniej o komentarz w tej sprawie pokusiła się CEO marki – Linda Jackson. Możecie przeczytać jej wypowiedź na łamach naszego serwisu tutaj – KLIK!

W ubiegłym tygodniu zostało potwierdzone, że aktualne regulacje będą obowiązywały w WRC do końca 2021 roku. Linda Jackson wspomniała za to, że Citroen może odejść z cyklu, jeśli technologia elektryczna lub co najmniej hybrydowa nie pojawi się w nim już w 2021 roku.

Budar sprostował komentarze, które padły z ust szefowej marki w czasie targów motoryzacyjnych w Genewie. Według niego Citroen oczekiwał wejścia zmian w życie od 2022 roku. Tego samego mają chcieć pozostali producenci.

Pierre Budar

„Rozumiem, że komentarze Lindy nie zostały dokładnie opisane w prasie. Skupiamy się na regulacjach wchodzących w życie od 2022 roku. Jak już zostało wspomniane wielokrotnie – potrzebna jest technologia elektryczna lub hybrydowa. Musimy promować takie rozwiązania, tak jak tłumaczyła Linda. Jeśli takie regulacje się nie pojawią, nie będzie Citroena w WRC. Ale nie jesteśmy w tym sami, nie będzie nikogo innego.”

Obaj aktualni kierowcy francuskiej ekipy – Sebastien Ogier i Esapekka Lappi – mają kontrakty do końca 2020 roku. Pierre Budar nie potrafił odpowiedzieć, czy zespół zostanie w WRC po wygaśnięciu kontraktów swoich zawodników. Według niego, Citroen czeka na jakiekolwiek konkretne informacje na temat przepisów planowanych na sezon 2022.

Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku.

Podobne

Close