AKTUALNOŚCIERCRAJDY

Bruno Magalhāes w ERC 2020

Bruno Magalhães, trzykrotny mistrz Portugalii, zwycięzca trzech rund Mistrzostw Europy, wspólnie z Carlosem Magalhāesem wezmą udział we wszystkich rundach Europejskiego cyklu, zaczynając od domowej rundy, Rajdu Azorów w dniach 24–26 marca.

Udało mi się zawrzeć umowę z Team Hyundai Portugal na pełny cykl mistrzostw Europy, co jest naprawdę bardzo dobrą wiadomością.

Wybrane dla Ciebie

Podczas gdy Magalhães nie wyznacza sobie żadnych celów na rok 2020 i koncentruje się na przygotowaniach przedsezonowych to Portugalczyk przypomniał, że sezony 2017 i 2018 są dla niego szczególne.

Patronite

W 2017 roku walczyłem o tytuł, dopóki nie rozbiłem się w ostatniej rundzie na Łotwie. W 2018 roku byłem drugi, zaledwie sześć punktów za [Aleksiejem] Lukyanukiem, ale brakowało mi dwóch ostatnich rajdów z powodu problemów finansowych.

To była wielka katastrofa w mojej głowie, kiedy jesteś tak blisko, by znów walczyć o tytuł, ale nie możesz, ponieważ nie masz pieniędzy, co jest trudne do zaakceptowania

Bruno Magalhāes/fb
Team Hyundai Portugal

Sérgio Ribeiro, dyrektor generalny Hyundai Portugal, z dumą ujawnił projekt 2020 z dużymi ambicjami zarówno dla mistrzostw krajowych, jak i ERC.

Zabierzemy nasze wartości i naszą pasję do rajdów na mistrzostwa Europy, wspierając zarówno  krajowy sport motorowy po za granicami.

Hugo i Carlos Magalhães
Z Hugo Magalhãesem, współpracowali przez ostatnie pięć sezonów, ale na 2020 rok, Bruno Magalhães zwerbował Carlosa Magalhãesa.

Bruno Magalhāes/fb

Hugo nie wiedział o tym projekcie, Ale jesteśmy dobrymi przyjaciółmi. Postanawiłem iść z Carlosem, ponieważ, jak wiecie, aby być moim pilotem, musisz się nazywać Magalhães! 🙂 Rozmawiałem z Carlosem, aby zrealizować ten projekt, i jest bardzo podekscytowany.

Przygotowania do nowego sezonu nabrały tempa.

Magalhães przyznaje,  że to dla niego bardzo ważny powrót.

W zeszłym roku wróciłem do Portugalii, ale nie zapomniałem o ERC. Kiedy zobaczyłem, że mam szansę, [mimo że była to bardzo mała szansa] na powrót, próbowałem wszystkiego.

Jeśli pewnego dnia uda mi się zdobyć ten tytuł, to na pewno będzie to najważniejsza rzecz w mojej karierze. Byłem tak blisko trzy lata temu, walczyłem o marzenia w 2018 roku, więc to moja trzecia szansa na napisanie dobrej historii, ale nie stawiam sobie żadnych celów. ”

Bruno Magalhāes/fb
Konkurencja

Na obecną chwilę wiemy, że Portugalczyk dołączy do Craiga Breena, Eyvinda Brinyldsena oraz mistrza Irlandi Culuma Devina. Lista zawodników biorących udział w Mistrzostwach Europy cały czas się wydłuża.

Nadal czekamy na informacje z naszego krajowego podwórka, czy do rywalizacji dołączy Mikołaj Marczyk?

Harmonogram startów Bruno i Carlosa Magalhãesa

Rajd Azorów, 26–28 marca;

Rajd Wysp Kanaryjskich, 7-9 maja;

Rajd Liepāja (Łotwa), 29–31 maja;

77. Rajd Polski, 26–28 czerwca;

Rajd Rzymu Capitale (Włochy), 24–26 lipca;

Barum Czech Rally Zlín, 28-30 sierpnia;

Rajd Cypru, 9–11 października;

Rajd Węgier, 6-8 listopada.

 

fiaerc.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *