AKTUALNOŚCI

Alonso: Nie mam talentu do rajdów

Fernando Alonso przyznał, iż nie zamierza przystępować do rajdów po zakończeniu kariery w Formule 1, ponieważ według jego opinii nie ma do tego talentu.

Podwójny mistrz świata F1 ściga się obecnie swój ostatni sezon w królowej motorsportu i opuści serię z końcem 2018 roku. Hiszpan nie potwierdził jednak, co będzie robić poza programem startów w mistrzostwach długodystansowych WEC w zespole Toyoty.

Spekuluje się o jego przejściu do serii IndyCar, aby móc wygrać legendarny wyścig Indy 500, tym samym Alonso zdobyłby upragniony tytuł nieoficjalnej potrójnej korony motorsportu. Do niej wliczają się także wyścig F1w Monako (który Fernando wygrał w 2006 roku z Renault) oraz długodystansowy Le Mans, w którym zwyciężył w bieżącym roku z fabrycznym teamem Toyotą. Ruch do FernanIndyCar jednak napotkał pewne trudności, dlatego też rozważane są opcje udziału w innych spektakularnych wyścigach, jak na przykład Daytona 500.

 

Patronite

Alonso poszukuje ciekawych opcji poza Formułą 1, którą ostatnio określał mianem „nudnej i przewidywalnej”. Jego komunikaty radiowe również wskazują na dużą niechęć do ścigania się w ogonie stawki. Pomimo ciężkiej sytuacji, Fernando bardzo chce dowieść, że jest obecnie najlepszym kierowcą na świecie. Jak jednak sam przyznał, nie będzie poszukiwał opcji ścigania się w rajdach:

Nie będę tego robić, ponieważ muszę być ze sobą szczery i wiedzieć gdzie są moje ograniczenia, a ja nie mam do tego [rajdów-red.] talentu.

Wiem, jakie mam ograniczenia. Ale jednocześnie wiem, że światek F1 jest bardzo, bardzo mały.

Wszyscy uważamy, że to tutaj jest najwyższy poziom motorsportu i nie znają z twarzy ósmego kierowcy w stawce.

Kiedy został zapytany o Rajd Dakar, Hiszpan odpowiedział:

Nie, nie wydaje mi się. Muszę wziąć pod uwagę i rozważyć kilka opcji, ale są rzeczy co do których muszę być ze sobą szczery i powiedzieć, że nie mam do nich talentu.

Kimi Raikkonen, obecnie kierowca zespołu Ferrari, brał udział w poszczególnych rajdach serii WRC podczas swojej przerwy od startów w latach 2010-2011. Jego najlepszym rezultatem była piąta pozycja w Rajdzie Turcji, na 20 startów w serii.

Inny dobrze nam znany zawodnik Formuły 1 – Robert Kubica – wygrał tytuł mistrzowski w towarzyszącej jej kategorii WRC2, po tym jak odniósł obrażenia w wypadku w lokalnym rajdzie Rondi di Andorra i musiał wycofać się ze startów w F1.

Piotr Paluch

Wielki fan motoryzacji, aut nowych i starych. Kocham wyścigi, w szczególności Formułę 1. Fascynują mnie zwłaszcza techniczne aspekty wyścigów, techniki jazdy, nowe technologie i nowoczesne materiały.

Wybrane dla Ciebie