77. Orlen Rajd PolskiERCRAJDYRSMP

77. Orlen Rajd Polski – OS 3/4 Olecko & Wieliczki – Live

77. Orlen Rajd Polski – OS 3/4 Olecko & Wieliczki – Live

Jakże szybkim tempem niczym jazda Mikołaja Marczyka zapraszamy na kontynuację tekstowej relacji na żywo z tras 77. Orlen Rajdu Polski.

Na metę trzeciego odcinka specjalnego dotarło już dziewięć załóg. (10:32)

Na czele stawki znajduję się Fabian Kreim przed Norbertem Herczigiem (+7.4s). (10:33)

Incydent z helikopterem zaliczył Yoann Bonato, któremu zbliżający się śmigłowiec przysłonił fragment trasy. (10:37)

Tylko 3.2 – sekundy różnicy podzieliło drugiego Andreasa Mikkelsena oraz trzeciego Mikołaja Marczyka mającego niecałe dwie sekundy przewagi nad czwartym Fabianem Kreimem. (10:43)

Na trasie znajduję się Alberto Battistollini natomiast metę minęli właśnie bracia Szeja. (10:46)

Po kapitalnie przejechanym drugim odcinku na metę zmierza Craig Breen, który w klasyfikacji generalnej zajmuję czwartą lokatę. (10:49)

Na ten moment czołową trójkę OS 3 stanowią liderujący Alexey Łukyanuk, drugi Andreas Mikkelsen oraz uzupełniający pierwszą trójkę Craig Breen. (10:52)

Z trzynastym rezultatem do mety dotarł Roland Poom jadący Citroenem C3 Rally2. (10:55)

Umberto Scandola znajdujący się tuż przed Adrianem Chwietczukiem zanotował stratę do czternastego Rolanda Pooma w postaci zaledwie czterech dziesiątych sekundy. (11:03)

Bracia Kotarba wyprzedzili Calluma Devina jadącego Fordem Fiestą Rally2 o jakże minimalną przewagę jednej dziesiątej sekundy. (11:05)

Drugie starcie hiszpańskich zawodników w postaci Efréna Llareny (P7) i Nila Solansa (P9) padło tym razem na korzyść pierwszego z nich. (11:07)

Erik Cais, który zanotował ósmy rezultat zostawił za sobą dziewiątego Nila Solansa o pół sekundy. (11:11)

Grégoire Munster zaliczył spadek na jedenastą pozycję na rzecz plasującemu się w aktualnym momencie na dziesiątym miejscu duetowi ze Škody Fabii Rally2 Evo, czyli Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel. (11:17)

Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski po raz drugi z rzędu wykręcają najlepszy czas wśród krajowej stawki zajmując czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej! (11:20)

Załoga teamu Marten Sport straciła zaledwie trzy sekundy do uzupełniającego TOP 3 Andreasa Mikkelsena. (11:22)

Właśnie wystartował czwarty odcinek, którym jest pierwszy przejazd oesu Wieliczki. Na metę dotarły już cztery załogi natomiast na czele plasuję się Adrian Chwietczuk przed Emilio Fernándezem. (11:24)

Przenosimy się zatem na OS 4, którego metę ujrzał Grzegorz Grzyb i Michał Poradzisz. Załoga teamu Rufa Sport straciła 4.3 – sekundy do Adriana Chwietczuka zaliczającego spadek na drugą lokatę za Grégoirem Munsterem. (11:26)

Yoann Bonato objął prowadzenie natomiast na trzecią lokatę wskoczył Umberto Scandola. (11:32)

Fabian Kreim po raz kolejny pokazał szybkie tempo dojeżdżając do mety z najlepszym rezultatem w generalce. (11:34)

Wysoka strata Grzegorza Grzyba była efektem kapcia złapanego około cztery kilometry przed końcem oesu. (11:38)

Callum Devine dotarł do mety po mimo niesprzyjających problemów technicznych związanych ze skrzynią biegów (P9). (11:40)

Na czele w aktualnym momencie znajduję się Mikołaj Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem, którzy o siedem dziesiątych sekundy zostawili za sobą Andreasa Mikkelsena. (11:42)

Przed Mikołajem Marczykiem na pozycji lidera znalazł się Alexey Łukyanuk natomiast lokatę w pierwszej dziesiątce nadal utrzymuje Adrian Chwietczuk. (11:49)

Sekundę przed Yoannem Bonato na piątą pozycję wbił się świetnie jadący Efrén Llarena. (11:57)

Roland Poom uszkodził układ kierowniczy natomiast z awarią skrzyni biegów musi zmagać się Simone Tempestini. (11:59)

Craig Breen dotarł do mety z rezultatem dopiero w drugiej dziesiątce komentując krótko: ,,Coś się stało” (12:01)

W Hyundaiu i20 R5 Macieja Lubiaka doszło do awarii układu hamulcowego. Mimo to zawodnik zespołu APR Motorsport dotarł do mety natomiast problemy techniczne dopadły także Forda Fiestę Rally2 Jarosława Kołtuna. (12:08)

Erik Cais zanotował dziesiąty rezultat przed jedenastym Umberto Scandolą. (12:11)

Do mety dotarła pierwsza załoga nie dysponująca konstrukcją klasy R5 czy też Rally2. Na osiemnastej lokacie znalazł się Jon Armstrong jadący Fordem Fiestą Rally3. (12:13)

Kacper Wróblewski wykręcił dwunasty czas przed Adrianem Chwietczukiem, Grzegorzem Grzybem i Callumem Devina. (12:16)

Wojciech Chuchała kontynuuję wyśmienitą passę plasując się na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej! (12:27)

Tomasz Kasperczyk na początku OS 4 zaliczył dachowanie po czym duet zespołu Tiger Energy Drink Rally Team w dodatku zmieniał koło. Wynikła sytuacja spowodowała blisko cztero – minutową stratę. (12:37)

Nikolay Gryzain zgarnął zwycięstwo w klasyfikacji generalnej OS 4 z przewagą trzynastu sekund nad drugim Alexeyem Łukyanukiem. (12:48)

Do mety dotarły dwie polskie załogi klasyfikowane w klasie ERC 2. Michał i Jacek Pryczek plasują się na piątej lokacie natomiast dwa oczka niżej widnieją Dariusz Poloński z Łukaszem Sitkiem. (13:06)

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *