Rajd PortugaliiRajd Portugalii 2018RAJDYWRC

Życiowy wynik Teemu Suninena

Teemu Suninen po Rajdzie Portugalii 2018

Teemu Suninen w miniony weekend wywalczył na portugalskich odcinkach specjalnych swój życiowy wynik. Reprezentant ekipy M-Sport Ford World Rally Team stanął w Matosinhos na najniższym stopniu podium. Młody Fin, przez cały czas trwania imprezy spisywał się bardzo dobrze , zapisał na swoje konto nawet jeden wygrany odcinek specjalny, oraz kilka czasów w pierwszej trójce.

To fantastyczne uczucie zdobyć pierwsze podium w swojej karierze. Jestem przekonany, że to będzie kolejny duży krok w stronę rozwoju mojej kariery. Jestem zadowolony ze swojej jazdy. Podczas piątkowego etapu miałem problem ze znalezieniem odpowiedniego limitu na tych ciężkich oesach, ale kiedy zaczeło już wszystko grać to potrafiliśmy mocno atakować, dzięki czemu uzyskaliśmy kilka naprawde świetnych rezultatów. Bardzo dziękuje mojemu zespołowi który obdarzył mnie zaufaniem. Ciesze się, że mogłem odwdzięczyć się im zdobytą dużą ilością punktów do kalsyfikacji producentów.

Foto. M-Sport

23-latek już w ubiegłym roku pokazał, że jego możliwości są bardzo duże. Podczas 74 Rajdu Polski, prowadząc pierwszy raz samochód klasy WRC zajął wysokie szóste miejsce. Miesiąc później w swojej domowej rundzie Neste Oil Rally Finland wywalczył czwartą lokatę.

W tym sezonie Suninen, za kierownicą Fiesty WRC zaliczy jeszcze pięć rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close