PRASOWERajd DolnośląskiRajd Dolnośląski 2018RAJDYRSMP

Życiowy wynik Byśkiniewicza i Wisławskiego!

Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski w drugim starcie w samochodzie klasy R5 uzyskali swój życiowy wynik w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Podczas 52. Rajdu Dolnośląskiego Hotel Zieleniec jadąc Hyundaiem i20 R5 zajęli 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. To najwyższa pozycja w generalce w ich siedmioletniej historii startów. Reprezentanci TVN TURBO RALLY TEAM’u krok po kroku realizują plan poznawania i przyspieszania nowym, topowym Hyundaiem R5.

Fot. Maciej Niechwiadowicz

Łukasz Byśkiniewicz:

„5. miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Dolnośląskiego to nasz najlepszy wynik jaki do tej pory osiągnęliśmy wspólnie z Maćkiem w RSMP. Oczywiście to cieszy i daje zadowolenie, ale wiem, że jeszcze sporo pracy przede mną, aby wydobyć potencjał Hyundaia i20 R5. Najważniejsze, że wiem co mam robić, aby przyspieszać i wykorzystywać możliwości takiego auta. Nie na wszystkich odcinkach jechało mi się tak, jak bym tego sobie życzył. Rajd skomplikowany i zróżnicowany. Najpierw piekielnie szybki odcinek Złoty Stok, za chwilę wąski i kręty OS Duszniki Arena. Działo się bardzo dużo, wielu kierowców popełniło błędy. My ich unikaliśmy. Raz za mocno skoczyłem na hopie do mety i nas poobracało. Oprócz tej jednej sytuacji było „po czarnym” ponieważ opony Michelin dobrze trzymały. Cieszę się, że za chwilę kolejny rajd i szybko wrócę za kierownicę i20 R5. Przerwa potrwa niecałe 3 tygodnie. Już teraz zapraszam do Puław na Rajd Nadwiślański. Myślę, że kibice się zorientowali, że warto oglądać tegoroczna zmagania na żywo, jest na co popatrzeć i nie trzeba nikogo namawiać. W tym ekstremalnym widowisku możemy uczestniczyć dzięki partnerom: Kratki.pl – KOMINKI, NOVOL, Tekom Technologia Sp. z o.o – monitoring pojazdów GPS, iPlanet Radom, Michelin, Hyundai Polska, Modesto s.c.., szkoła jazdy BEST DRIVER. Dziękuję również grupie TVN za wsparcie medialne, a w szczególności TVN Turbo.”

Maciej Wisławski:

„Jestem wyjątkowo szczęśliwy, że dojechaliśmy do mety w tak trudnym rajdzie i to na tak wysokim miejscu. O trudach tegorocznej imprezy świadczą liczne przygody wielu załóg. Podkreślałem i sugerowałem Łukaszowi, że jeszcze nie czas atakować, mimo że coraz lepiej panuje nad Hyundaiem i20 R5. To bardzo szybkie auto i wymaga sporych umiejętności. Kilometry przejechane podczas tego rajdu bardzo wsparły i rozwinęły Łukasza jako kierowcę- to mnie bardzo cieszy.”

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close