AktualnościRAJDYWRC

Zmiany w regulaminie WRC!

Światowa rada sportów motorowych na spotkaniu w Saint Petersburgu zatwierdziła kalendarz WRC oraz zmiany w regulaminie Rajdowych Mistrzostw Świata.

Zespoły które mają zamiar rywalizować w WRC2 Pro muszą wystawić co najmniej dwa auta. Załogi muszą zaliczyć minimum siedem rund i jedną po za Europą. W klasyfikacji generalnej będą brane pod uwagę najlepsze osiem wyników. Załoga która będzie wyżej sklasyfikowana z zespołu będzie punktowała dla zespołu w mistrzostwach producentów. Kierowcy które będą mieli status P2P będą mogli testować jeden przed każdą rundą WRC. Pierwszego dnia kierowcy będą startować za zawodnikami z priorytetem P1. Podczas drugiego i trzeciego etapu kolejność będzie zgodna z klasyfikacją generalną.

W WRC2 nie będzie minimalnej liczby startów w rajdach. Sześć wyników z siedmiu pierwszych startów będzie zaliczanych do klasyfkacji punktowej. Zawodnicy będą mogli testować jeden przed każdym rajdem. Podczas pierwszego dnia załogi zgłoszone do WRC2 będą startować za kierowcami P2P. Drugiego i trzeciego dnia wystartują zgodnie z klasyfikacją generalną Rajdu. Załogi które będą miały licencje ASN – kraju który organizuje Rajd będą zwolnione z wpisowego do WRC2.

Popołudniowy serwis zostanie przedłużony o 10 minut aby kierowcy mogli uczestniczyć w działaniach promocyjnych organizatorów.

FIA w celu ograniczenia kosztów postanowiło żeby Rajd Argentyny i Rajd Chile oraz Portugalii i Sardynii odbywały się po kolei bez powrotu do Europy (w przypadku rund w Ameryce Południowej). W tych rundach Zespoły producenckie  mogą korzystać z tych samych nadwozi, silników i części zamiennych.

 

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close