RAJDYWRC

Zawirowania na rynku transferowym WRC!

Zawirowania na rynku transferowym WRC!

Sytuacja na rynku transferowym WRC jest aktualnie bardzo ciekawa. Co prawda wiele rozwiązań już znamy. Do obsadzenia wciąż zostało jednak kilka foteli w Hyundaiu i M-Sporcie. W grze o wolne miejsca mamy samych najlepszych zawodników! Poniżej przygotowaliśmy dla was analizę sytuacji w tych dwóch zespołach. Zapraszamy!

Hyundai

Na sezon 2019 Hyundai ma zatrudnionych dwóch kierowców. Są nimi Thierry Neuville i Andreas Mikkelsen. Ten drugi zaprezentował się bardzo kiepsko w ubiegłym sezonie. Norweg nie był w stanie pokazać swoich umiejętności, którymi błyszczał m.in w Volkswagenie. Andreas przejechał wszystkie rajdy 2018 roku. Wydaje się jednak, że w przyszłym sezonie taka sytuacja nie będzie miała miejsca. Mówi się, że Mikkelsen owszem będzie reprezentować barwy Hyundaia, lecz nie we wszystkich rundach.

OS2 Rajd Sardynii
Andreas Mikkelsen

Jego kolega z zespołu – Dani Sordo, który miał jeden z najlepszych sezonów w swojej karierze, ma przejechać dziesięć rajdów. Hiszpan ma nie pojawić się tylko w Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii i Australii.

Dani Sordo
Hyundai Motorsport

O ile Dani Sordo niemal na pewno będzie jeździł w Hyundaiu to sytuacja Haydena Paddona jest bardzo ciekawa. Nowozelandzki kierowca, tak jak Hiszpan, miał bardzo solidny sezon w WRC. Michel Nandan podczas Rajdu Australii mówił, że szansa na pozostanie Paddona w jego ekipie wynosi 80 procent! Ale jak dobrze wiemy 80 procent to nie jest sto i równie dobrze wszystko może się zdarzyć. Według plotek Hayden Paddon po 8 grudnia ma zostać poinformowany przez koreański zespół czy został tam zatrudniony na sezon 2019.

Hayden Paddon

Kolejnym kandydatem do zajęcia miejsca w Hyundaiu I20 WRC jest Craig Breen. Trzeba przyznać, że jeśli Michel Nandan postanowi zatrudnić Irlandzkiego kierowcę, będzie to bardzo zaskakujący ruch. Breen w obecnym sezonie nie zaprezentował niczego specjalnego. Oprócz miejsca na drugim stopniu podium podczas Rajdu Szwecji, sezon Breena był przeciętny. Zawodnik Citroena na sam koniec sezonu podczas Rajdu Australii popełniał błąd za błędem. Podczas wywiadu na mecie Irlandczyk rozpłakał się. Z drugiej strony – może potrzeba mu powiewu świeżości?

Craig Breen
wrc.com

Ostatnim kandydatem do miejsca w Hyundaiu jest Sebastien Loeb! Francuz nieoczekiwanie włączył się do rywalizacji o fotel w zespole. Według dziennikarzy z Francji, legendarny zawodnik jest bardzo mocnym kandydatem do zajęcia miejsca w Hyundaiu. Oczywiście dziewięciokrotny mistrz świata nie chce występować w całym cyklu WRC. Francuz miał podczas sezonu otrzymać też ofertę od Toyoty. Sebastien Loeb miał przejechać Rajd Dakar za kierownicą Toyoty Hilux i otrzymać do dyspozycji Yarisa WRC na kilka startów. Tę ofertę jednak odrzucił.

wrc.com

Podsumowując – Sytuacja w Hyundaiu jest bardzo skomplikowana i wszystko może się zdarzyć. W rywalizacji o fotel mamy tak naprawdę trzech kierowców i być może to oni będą dzielić między sobą trzeciego Hyundaia I20 WRC?

M-Sport

Tutaj sytuacja jest trochę mniej skomplikowana. Zespół Malcolma Wilsona ma na razie budżet na wystawienie dwóch Fiest WRC w pełnym cyklu WRC. W pierwszej Fieście zasiądzie Teemu Suninen.

Jakub
Jakub Pojmicz

Drugim kierowcą M-Sportu będzie najprawdopodobniej Elfyn Evans.

Jakub Pojmicz

Na trzecią Fiestę brakuje budżetu ale jeśli pieniądze nagle by się znalazły to Craig Breen oraz Sebastien Loeb mogli by być kierowcami M-Sportu. Craig Breen rozmawiał z M-Sportem. Malcolm Wilson w wywiadzie dla włoskiej gazety Auto Sprint powiedział że jego zespół będzie wystawiać jedną Fiestę R5 w WRC2 Pro.

M-Sport

Za kierownicą tego auta zasiądzie Gus Greensmith. Niektóre plotki mówią że Greensmith mógłby pojechać w niektórych rajdach samochodem klasy WRC (Brytyjczyk otrzymał szansę od M-Sportu na przetestowanie Forda Fiesty WRC)

Żeby wystawić zespół w WRC2 Pro trzeba wystawić do rywalizacji dwa auta oraz wystąpić w co najmniej siedmiu rundach. Zatem kto zasiądzie za sterami drugiej Fiesty R5?

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com