Rajd KorsykiRAJDYWRC

12 oesów emocji w Rajdzie 10000 zakrętów! – Zapowiedź Rajdu Korsyki 2018

Po wycieczce do słonecznego Meksyku wracamy do Europy. Tutaj na szczęście również wiosna! Już w ten weekend odbędzie się Rajd Korsyki, czwarta runda tegorocznych Mistrzostw Świata. Faworyci do zwycięstwa? Lider tabeli, Sebastien Ogier? Thierry Neuville? Ott Tanak? A może Sebastien Loeb, dla którego jest to drugi start z trzech zaplanowanych w tym sezonie? Przed nami 12 odcinków specjalnych o łącznej długości 333,5 kilometra, które wyłonią zwycięzcę pierwszego w pełni asfaltowego rajdu w 2018 roku.

wrc.com

W trakcie testów przygotowawczych do imprezy, wypadkowi ulegli Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul. Na szczęście duet jest cały, zdrowy i gotowy do rywalizacji o zwycięstwo. Jeżeli kraksa nie wpłynie na Belga i uda mu się wygrać, będzie to jego trzeci triumf na śródziemnomorskiej wyspie. Kłopoty zdrowotne dopadły za to Daniela Barritta, etatowego pilota Elfyna Evansa. Na prawym fotelu w rajdówce Walijczyka zasiądzie więc w ramach zastępstwa Phil Mills.

Nadchodząca impreza zdobyła miano „Rajdu 10 000 zakrętów” nie bez powodu. Odcinki wymuszają na kierowcach pełne skupienie przez całą ich długość. Najdłuższym odcinkiem specjalnym będzie OS11 o długości ponad 55 kilometrów. Jest to rekordowa długość próby w Rajdzie Korsyki od 1986 roku. Jednocześnie kierowcy nie mieli jeszcze okazji zmierzyć się w tym sezonie z trasą o tej długości. Kolejną niecodzienną rzeczą związaną z Rajdem Korsyki jest podium po niedzielnym Power Stage, które zostanie przygotowane w nietypowej scenerii – byłym więzieniu w Chiavari.

wrc.com

Sebastien Loeb jest wymieniany przez wielu kibiców, ekspertów i obserwatorów w gronie faworyta. Jeżeli uda mu się spełnić pokładane w nim nadzieje, będzie to jego piąte zwycięstwo z rzędu w tym rajdzie. Do tej pory Francuz wygrywał za każdym razem, kiedy pojawiał się na wyspie w latach 2005-2008.

Też nie możecie się doczekać rozpoczęcia rajdu? Harmonogram pojawi się jeszcze dziś na naszej stronie! Zachęcamy także do pisania swoich przewidywań na temat zwycięzcy.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close