Rajd ArgentynyRAJDYWRC

Najwyższy czas, aby gonić Ogiera! – Zapowiedź Rajdu Argentyny 2018

Już w ten weekend (26-29.04) odbędzie się piąta runda tegorocznego cyklu WRC – Rajd Argentyny! Przed nami 18 odcinków specjalnych o łącznej długości niespełna 360 kilometrów. Po czterech imprezach, na czele klasyfikacji generalnej znajduje się Sebastien Ogier, który uzbierał dotychczas 84 punkty. Wicelider, Thierry Neuville, skompletował ich 67, a trzeci Ott Tanak – 45. Który z tych kierowców stanie na najwyższym stopniu podium w Argentynie? A może będzie to ktoś zupełnie inny?

wrc.com

Ostatnie dwa rajdy padły łupem urzędującego Mistrza Świata. Obecność Sebastiena Loeba nie pomogła zdetronizować Ogiera. Teraz w Citroenie wszystko wraca do normy. Loeb odchodzi na jakiś czas do innych aktywności, a za kierownicą C3 WRC wystąpi między innymi Khalid Al-Qassimi. Wszystkie fabryczne zespoły wysyłają do Argentyny po 3 samochody. Fiestą poza Ogierem i Evansem pojedzie Suninen. Skład Hyundaia stworzą Neuville, Sordo i Mikkelsen. W Citroenie do Al-Qassimiego dołączą Kris Meeke i Craig Breen, który wraca do WRC po chwilowej nieobecności spowodowanej startami Loeba. Toyota liczy za to na Tanaka, Latvalę i Lappiego. Pełna lista startowa -> KLIK!

Copina-El Condor to najsłynniejszy odcinek specjalny tego rajdu. Będzie on rozgrywany dwukrotnie w trakcie niedzielnej jazdy, w tym jako Power Stage. Jest to górski odcinek, który kierowcy będą jechali w tym roku pod górę, na wysokość ponad 2100 metrów! Droga prowadzi przez wiszące mosty, nawroty i zakręty między nieprawdopodobnie wysokimi górami. Fantastyczne widoki gwarantowane. Czeka nas także Super Special Stage w Villa Carlos Paz. Będziemy go oglądać trzykrotnie, w tym w czwartek, jako OS otwierający imprezę.

wrc.com

Prognozy pogody zapowiadają deszcz w trakcie trwania rajdu, co może wywrócić nam sytuację do góry nogami! Kto chciałby na tym skorzystać? Z całą pewnością Toyota. Tommi Makinen liczy na to, że jego zespół poprawi się po wyciągnięciu wniosków z zeszłorocznego Rajdu Argentyny, w którym kłopoty z przegrzewaniem się samochodu uniemożliwiły walkę o wyższe lokaty niż 5 dla Latvali i 7 dla Hanninena. W przypadku rajdów odbywających się poza Europą, zabronione jest testowanie na miejscu. Japońska ekipa udała się więc na Sardynię, w poszukiwaniu warunków zbliżonych do tych argentyńskich. Makinen jest zadowolony z postępów i wierzy, że ciągle poprawiany samochód zapewni im sukces. W swój sukces wierzy także Elfyn Evans, u którego na prawym fotelu ponownie zasiądzie Daniel Barritt. Przypomnijmy, że etatowy pilot kierowcy M-Sportu był kontuzjowany.

My już nie możemy się doczekać emocji, jakie zapewnią nam najlepsi kierowcy na świecie podczas Rajdu Argentyny, a Wy? 😉 Na naszej stronie pojawi się wkrótce harmonogram imprezy.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close