KARTINGWYWIADY

Janek Grabowski – kierowca kartingowy pod patronatem Rallypl!

Janek Grabowski – kierowca kartingowy pod patronatem Rallypl!

Każdy z nas uwielbia motorsport. W końcu dlatego tutaj jesteśmy. Jako Polacy, chcielibyśmy oglądać naszych rodaków w jak najwyższych seriach wyścigowych. Trzeba mieć jednak świadomość, że talenty trzeba gdzieś oszlifować. Dzieje się to właśnie tu, w kartingu. Dlatego media takie, jak my, powinny poświęcać uwagę młodym zawodnikom. Jednym z nich jest JANEK GRABOWSKI! Ten urodzony w 2010 roku chłopak z Trzebini ma talent i predyspozycje do reprezentowania nas w przyszłości na arenie międzynarodowej.

Swoją przygodę z kartingiem rozpoczął w 2014 roku. 3 lata później zdobył licencję kierowcy kartingowego, a w 2018 wygrał swoją pierwszą czasówkę przed wyścigiem. Rozwój Janka jest bardzo dynamiczny i warto mu się przyjrzeć! Chcemy Wam to ułatwić, obejmując nad tym ambitnym, młodym człowiekiem patronat medialny w roku 2019! Tym samym możecie spodziewać się na łamach portalu rallypl.com aktualności dotyczących Janka Grabowskiego i jego startów.

Aktualnie trwa jeszcze zimowa przerwa, ale sezon zbliża się wielkimi krokami. W oczekiwaniu na pierwsze zawody, przygotowaliśmy dla Was wywiad, w którym kierowca zespołu Bambini Racing odpowiada całkiem ciekawie na zadane przez nas pytania. Wywiad przeprowadził Oktawian Sadlak, Zapraszamy!

Wywiad:

Rallypl: Kto i kiedy pierwszy raz zabrał Cię na tor? Od początku dobrze Ci szło, czy miałeś problem ze zrozumieniem gokarta?
Janek Grabowski: Na gokarty zabrał mnie pierwszy raz mój tata. Jeździliśmy na torze w Białce Tatrzańskiej. Był sierpień 2014 roku. Nie miałem żadnego problemu ze zrozumieniem gokarta.

Rallypl: Jaki jest Twój cel jako kierowcy wyścigowego?
Janek Grabowski: Moim celem jest chociaż raz być pierwszym. A może uda się kilka razy.

Janek Grabowski

Rallypl: Kto jest Twoim motorsportowym idolem i dlaczego?
Janek Grabowski: Moim idolem jest Robert Kubica. Dlatego, że zobaczyłem go w telewizji i mam nadzieję, że będę kiedyś jak on.

Rallypl: Jakie są Twoje plany na następny sezon?
Janek Grabowski: Mam w planach wygrać puchar Rok Cup Poland!

Rallypl: Czy kolegujesz się z innymi członkami zespołu i rywalami z toru? Jest to w ogóle możliwe w takim duchu rywalizacji, jaki Wam towarzyszy?
Janek Grabowski: Tak, mam wielu kolegów na torze, którzy podczas zawodów są moimi rywalami. Jesteśmy dziećmi, bawimy się razem. To co się dzieje na torze tam zostaje.

Rallypl: W Formule 1 oglądamy coraz młodszych kierowców. Czy czujesz w związku z tym, że musisz się bardzo szybko rozwijać, aby mieć szansę na pokazani się?
Janek Grabowski: Nie mam z tym żadnego problemu.

Janek Grabowski
Media 4 U

Rallypl: Trudno jest pogodzić szkołę z zawodami? Jak Ci się to udaje?
Janek Grabowski: Nie. Udaje mi się to tak, że w wolnych chwilach odrabiam lekcje. Jestem dobrym uczniem, póki co nauka nie zajmuje mi dużo czasu.

Rallypl: Jako kierowca masz za zadanie przede wszystkim szybko jeździć, ale wiemy, że to nie wszystko, aby zapewnić sukces. Czego potrzebuje młody kierowca, taki jak Ty, aby móc się rozwijać?
Janek Grabowski: Żeby zapewnić sukces trzeba robić takie rzeczy np. mieć dobry tor jazdy, wyprzedzać i mieć dobre czasy. Między zawodami uczęszczam do Pana Marka Olszewskiego z OLSH Motorsport na treningi. Przygotowują mnie one do zawodów pod względem fizycznym. Pracuję również nad koncentracją i nastawieniem psychicznym.

Janek Grabowski
Media 4 U
Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com

Podobne

Close