RAJDYRSMŚLWYWIADY

Damian Kostka: Nie spodziewaliśmy się, że osiągniemy tak dobry wynik

Nasza rozmowa na gorąco po zwycięstwie w Rajdzie Baborów

Damian Kostka zwycięzca 1 Rajdu Baborów tuż po inauguracyjnej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska udzielił naszemu portalowi krótkiego wywiadu.

Co do startów to tak jak postanowiliśmy – startujemy w całym cyklu Tarmac Masters…. pojawimy się jeszcze w Czechach na Rajdzie Barum w klasie historycznej.

W 22 starcie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska odniosłeś swoje pierwsze zwycięstwo. Powiedz nam jak smakuje ten sukces i czy spodziewałeś się go ?

Sukces smakuje bardzo dobrze, jestem mega zadowolony z tego wyniku. Już nie raz mieliśmy okazję wygrać rajd ale zazwyczaj kiedy dobrze nam szło to coś się zepsuło. Nie spodziewałem się, że osiągniemy aż tak dobry wynik. Ostatnio dość mocno zmieniłem podejście do rajdów, zacząłem traktować je bardziej jako zabawę niż spinanie się przed każdym startem żeby wypaść jak najlepiej.
Zmiana nastawienia mogła się do takiego wyniku przyczynić.

Łukasz Kos

Myślisz, że będziesz w stanie walczyć skutecznie o tytuł Rajdowego Mistrza Śląska w tym sezonie ?

Nie jestem do końca pewien czy pojawię się na kolejnych rundach, bo jak większość wie wypożyczam swoje Hondy klientom. Na Rajd Bocheński mam dwóch chętnych, którzy chcą wystartować moimi samochodami a jeżeli chodzi o dalsze rundy to jeśli tylko będę miał dostępny samochód, to wystartuję ale pojadę tak jak do tej pory – dla zabawy i nie będę się spinał nad wynikiem.

Jak oceniasz Rajd Baborów pod względem organizacyjnym ?

Rajd Baborów był pierwszą rundą organizowana przez ten klub, pomimo kilku niedociągnięć i odwołanego odcinka oceniam rajd na 4+.

Łukasz Kos

Na jednym z odcinków specjalnych bardzo mocne rolowanie miał Jacek Polok. Niektórzy uważają, że oesy były bardzo szybkie, podzielasz to zdanie ?

Podzielam. Oesy były piekielnie szybkie i bardzo odważne a jeśli chodzi o rolkę Poloka to według mnie był to tylko i wyłącznie błąd kierowcy.

Przewidujesz jakieś dodatkowe starty w tym sezonie oprócz RSMŚL ?

Co do startów to tak jak postanowiliśmy – startujemy w całym cyklu Tarmac Masters.
W pierwszej rundzie wypadliśmy tam bardzo dobrze, wierzymy, że w pozostałych będzie podobnie. Oprócz „Tarmaca” pojawimy się jeszcze w Czechach na Rajdzie Barum w klasie historycznej.

 

Rozmawiał: Dominik Bilicki/rallypl.com

Tagi
Pokaż więcej

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.
Close