EUROFORMULA OPENPRASOWEWYŚCIGI

Alex Karkosik coraz bliżej podium – 2 Runda Euroformula Open

Alex Karkosik coraz bliżej podium – 2 Runda Euroformula Open

17-letni torunianin imponował tempem podczas drugiej rundy serii Euroformula Open. W swoim debiucie w barwach hiszpańskiej ekipy Campos Racing, jedyny Polak w stawce ukończył niedzielny wyścig na torze Formuły 1 w Paul Ricard na piątej pozycji.

Alex Karkosik
Fot. Foto Speedy

Karkosik przez cały weekend był jednym z najszybszych kierowców Euroformula Open. W piątek uzyskując najlepszy czas oficjalnych treningów, a w sobotę czwarty czas pierwszego wyścigu. Niestety, z powodu porannej awarii skrzyni biegów, Polak nie przejechał w pierwszej kwalifikacji ani jednego mierzonego okrążenia. Do wyścigu startował z ostatniej, szesnastej pozycji.

17-latek widowiskowo wyprzedzał jednak kolejnych rywali, przebijając się aż na siódme miejsce i wykręcając czwarty najlepszy czas w stawce. Gdyby nie problemy z kwalifikacji, po starcie z wyższego pola z pewnością walczyłby o podium.

Dzień później, mimo niższej przyczepności i trudniejszego prowadzenia bolidu torunianin zakwalifikował się do drugiego wyścigu na szóstej pozycji. Następnie przebił się na piąte miejsce i do samej mety walczył o czwartą lokatę, z którą rozminął się o ułamki sekundy.

Finiszując na piątej pozycji Polak był pierwszym na mecie z trzech kierowców ekipy Campos Racing. Dzięki cennym punktom awansował na ósme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Euro Formula Open
Fot. FotoSpeedy

Trzecia z ośmiu rund Euroformula Open odbędzie się w dniach 9-10 czerwca na belgijskim torze Spa-Francorchamps. Bezpośrednie relacje z obu wyścigów na antenie Motowizji oraz na oficjalnym kanale Euroformuły Open na portalu YouTube.

„Pokazaliśmy we Francji, że możemy walczyć o czołowe pozycje – mówi Alex Karkosik. – Od początku weekendu czułem się bardzo dobrze w moim nowym zespole i w nowym bolidzie. W piątek byłem najszybszy w oficjalnych treningach, ale niestety z powodu awarii skrzyni biegów w kwalifikacji do pierwszego wyścigu startowałem z końca stawki. Czułem się jednak bardzo dobrze i byłem w stanie wyprzedzić połowę rywali, jadąc tempem grupy walczącej o podium. W niedzielę warunki były nieco trudniejsze i mimo lepszych kwalifikacji musiałem ostro walczyć o piąte miejsce. Cieszę się, że znów pokazałem tempo, na które liczyłem po udanym, ubiegłorocznym debiucie w Euroformule Open. Dziękuję ekipie Campos Racing i mam nadzieję, że podczas kolejnej rundy zrobimy kolejny krok w kierunku podium

Tagi
Pokaż więcej

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.
Close