GTWYŚCIGI

GT4 European Series na ostatniej prostej!

FINAŁ GT4 EUROPEAN SERIES JUŻ W WEEKEND (14 – 16 WRZEŚNIA) NA NIEMIECKIM TORZE NÜRBURGRING. DLA ZESPOŁU PHOENIX RACING, W BARWACH KTÓREGO JEŹDZI GOSIA RDEST BĘDĄ TO DWA „DOMOWE” WYŚCIGI.

Nürburgring to jeden z najbardziej znanych torów wyścigowych na świecie o bardzo bogatej tradycji. To przy tym torze znajduje się siedziba zespołu Phoenix Racing, którego zawodniczką jest Gosia Rdest. Z tego powodu jest to szczególna runda, bo traktowana przez zespół jako „domowa”.

– Sezon zleciał bardzo szybko. Jesteśmy na ostatniej prostej. Przede mną ostatnie wyzwanie – Nürburgring. To tor, który znam najlepiej z tegorocznego kalendarza. Liczę na dobry wynik, zwłaszcza, że w tym roku stałam już na podium na Nürburgringu dwa razy, a jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia – mówi polska zawodniczka przed weekendem.

Wspomniane przez Gosię zawody to gościnny występ podczas czerwcowej rundy GT4 Central European Cup. W dwóch wyścigach nasza zawodniczka zajęła pierwsze i drugie miejsce jadąc w duecie z Oscarem Tunjo. Wtedy kierowcy mierzyli się na nitce w wersji Sprint, tym razem zaś będzie to konfiguracja Grand Prix.

Weekend wyścigowy GT4 European Series rozpocznie się w piątek dwoma sesjami treningowymi, o 12:25 i 17:15. W sobotę rano odbędą się kwalifikacje (11:30), a po południu pierwszy wyścig (16:55). W niedzielę o godzinie 10:05 ostatni wyścig sezonu.

Zawody serii GT4 European Series można obejrzeć na żywo w internecie z angielskim komentarzem. Bezpośredni link do transmisji:
Wyścig 1 – https://youtu.be/npsctFbv8Jw?list=TLGGMTloeUwRugQxMjA5MjAxOA
Wyścig 2 – https://youtu.be/hg-H-l4RWMU?list=TLGGMTloeUwRugQxMjA5MjAxOA

Na liście startowej finałowej rundy znalazło się 48 samochodów. Ciekawostką będzie torowy debiut Forda Mustanga GT4.

Tagi
Pokaż więcej

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.
Close