F1WYŚCIGI

Alonso przeciwny zniesieniu telemetrii w F1

Hiszpan uważa że zniesienie Telemetrii w F1 jest na tę chwilę niemożliwe.

Fernando Alonso powiedział w wywiadzie dla „Auto Motor und Sport”, że jest przeciwny zniesieniu telemetrii w Formule 1.

Według plotek które krążą po padoku Formuły 1, jednym z pomysłów, które mają zwiększyć widowisko na torze, ma być zniesienie telemetrii. Takie rozwiązanie obowiązuje np. w MotoGP. Kierowcy motocykli są skazani tylko na siebie. Podobne rozwiązanie miałoby pojawić się w królowej sportów motorowych.

Znalezione obrazy dla zapytania Telemetria w f1

Fernando Alonso uważa, że technologia w F1 jest za bardzo złożona, by odbierać zespołom oraz kierowcom możliwość sprawdzania danych z toru. Biorąc pod uwagę stopień, w jakim w ostatnich latach rozwinęły się konstrukcje wyścigowe, można się zgodzić z dwukrotnym Mistrzem Świata.

„Po pierwsze bolidy powinie być uproszczone. To jest niemożliwe przy tak złożonej technologii, jaką posiadamy dzisiaj” – mówi Hiszpan

Fernando jest jednym z weteranów Formuły 1 i motorsportu w ogóle, więc jego słowa nie są na pewno rzucane na wiatr. Przypomnijmy, że Hiszpan zaczyna w ten weekend maraton startów w F1 i WEC, jadąc w obu tych seriach wszystkie wyścigi.

Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Close