F1

Wolff gwarantuje, że Ocon będzie w „dobrym aucie”

Wolff gwarantuje, że Ocon będzie w „dobrym aucie”

Szef zespołu Mercedes-AMG Petronas, Toto Wolff, nie jest pewny angażu jego podopiecznego, Estebana Ocona, w Williamsie na sezon 2019. Jest jednak przekonany, że Francuz dostanie fotel w „dobrym samochodzie” w 2020 roku. Miejsce juniora Mercedesa w Force India zostało utracone, ponieważ Lawrance Stroll wykupił podupadającą finansowo ekipę. Jej skład w przyszłym roku będą tworzyć jego syn Lance (wciąż niepotwierdzone, ale praktycznie pewne), a także Sergio Perez.

Ocon może trafić do Williamsa, gdzie byłby partnerem zespołowym innego podopiecznego Mercedesa – kilka dni temu George Russel, lider Formuły 2, został ogłoszony kierowcą brytyjskiego zespołu na sezon 2019. W grze o ten fotel są jednak jeszcze Robert Kubica i Sergey Sirotkin, którzy mogą wnieść budżet do ekipy. Esteban chciałby za to rocznej pensji w wysokości 4-5 milionów euro. Taki wydatek może nie być w zasięgu Williamsa, który straci zarówno sponsoring Martini, jak i Lawrence’a Strolla.

W rozmowie z portalem motorsport.com, Toto Wolff wypowiedział się na temat swojego francuskiego juniora wspominając o „planie B”, jakim jest prawdopodobnie rola testowego, trzeciego kierowcy Mercedesa…

Toto Wolff:

Mówi się, że tylko głupcy są optymistami. Ja byłem bardzo pozytywnie nastawiony w kwestii Estebana w Renault. [Transfer Daniela Ricciardo przekreślił szansę dla Ocona na występy w tym zespole – przyp. red.]. Nie wiem, to nie nasza decyzja. Williams musi zebrać myśli i określić, kto będzie dla nich najlepszym kierowcą. To nie tylko Esteban, bo w grze jest także Robert i inni. Wszyscy zasługują na szansę, więc Williams podejmie własną decyzję. Jesteśmy przygotowani z planem B dla Estebana. Mogę zagwarantować jedną rzecz – on będzie w dobrym samochodzie na sezon 2020, ponieważ wiele zespołów wyraża zainteresowanie jego usługami.

Esteban Ocon uważa, że fotel w Williamsie jest dla niego bardzo atrakcyjny na przyszły rok, mimo fatalnej formy legendarnej ekipy w tym sezonie. Toto Wolff z pewnością aktywnie szuka sponsorów, którzy mogliby wspomóc ekipę z Grove, co pozwoli na umieszczenie Francuza w kokpicie.

Esteban Ocon:

Jestem bardzo zainteresowany. Nie sądzę, że to zespół, który się stacza. Oczywiście ich wyniki w tym sezonie nie są wyjątkowe, ale Williams był Mistrzem Świata w przeszłości. Ciężko walczyli z nami w tamtym roku. Myślę, że to kompetentny zespół, a każda ekipa ma swoje wzloty i upadki. Jestem pewien, że w przyszłości czeka ich powrót do wysokiej formy.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close