F1GP SingapuruGP Singapuru 2018

Wkraczamy w decydującą fazę sezonu! – Zapowiedź GP Singapuru 2018

Wkraczamy w decydującą fazę sezonu! – Zapowiedź GP Singapuru 2018

Dwa tygodnie po wyścigu w „świątyni” Ferrari, wkraczamy na teren Sebastiana Vettela. Niemiec, aby wciąż liczyć się w walce o tytuł, będzie musiał udowodnić, że nadal jest królem toru Marina Bay. Singapur gości Formułę 1 już po raz jedenasty. Będzie to jeden z trzech nocnych wyścigów w tym sezonie.

Ważne informacje przed GP Singapuru 2018

Nadal nie poznaliśmy wszystkich kierowców, którzy będą ścigać się w następnym sezonie. Na rynku transferowym trwa aktualnie bardzo ważny okres i każda, nawet najmniejsza sytuacja, może zmienić losy kierowcy.

W czasie przerwy pomiędzy wyścigami poznaliśmy dwa ruchy na rynku transferowym. Najpierw dowiedzieliśmy się, że Kimi Raikkonen opuszcza Scuderię Ferrari dla Saubera (po więcej informacji – KLIK!), a chwilę później dowiedzieliśmy się, że Charles Leclerc zastąpi Icemana w ekipie z Maranello (również zapraszamy do zapoznania się szerzej z tematem – KLIK!).

Sebastian Vettel mając aż 30 punktów straty do Hamiltona nie może już sobie pozwolić na żadne błędy. W zeszłym roku to właśnie tutaj stracił praktycznie szanse na mistrzostwo. Nie wiadomo czy będzie mógł liczyć na pomoc Kimiego, dla którego rozpoczynają się ostatnie wyścigi w Ferrari. Ekipa Mercedesa liczy na deszcz, który jest zapowiadany na cały weekend, choć niekoniecznie w godzinach wyścigu i kwalifikacji. Moc silnika ma na tym torze mniejsze znaczenie od aerodynamiki, więc silna powinna być też ekipa Red Bulla. Daniel Ricciardo wie o tym i liczy na solidny wynik. Australijczyk chciałby wygrać jeszcze jakiś wyścig w aktualnych barwach, zanim przejdzie do Renault.

Charakterystyka toru:

Wikipedia

Jak co roku pewna część toru musiała przejść renowację. Tym razem nitka toru Marina Bay została skrócona o dwa metry wskutek przeprofilowania zakrętów 16 i 17.

Wciąż jednak jest to ten sam tor, który widzieliśmy w poprzednich latach. Bardzo kręty, zdradliwy, nie wybaczający błędów.

Z pewnością możemy oczekiwać wyjazdu Samochodu Bezpieczeństwa, który pojawia się co roku w trakcie GP Singapuru od jego pierwszej edycji w 2008 roku.

Dobór ogumienia na GP Singapuru 2018:

Pirelli

Bardzo ciekawie prezentuje się za to sytuacja dotycząca opon. Ferrari wybrało najagresywniej z czołówki, przez co zapewne będziemy regularnie widzieć ich na czele w treningach.

Po jednym komplecie opon miękkich zabrali również kierowcy Toro Rosso, jak również Sirotkin i Magnussen. Mercedes podszedł do sprawy bardzo ostrożnie, zabierając rozsądną ilość każdej mieszanki. W treningach i we wczesnym stadium kwalifikacji możemy się spodziewać dużej ilości wyjazdów na oponach miększych, niż te najtwardsze.

Żaden z kierowców nie zabrał więcej niż 3 komplety opon miękkich, więc możemy wykluczać powoli planowany wyjazd na oponach z żółtym paskiem w trakcie wyścigu.

Plan transmisji GP Singapuru 2018:

Piątek 14 września 2018 roku

10:30 – 12:00 – pierwszy trening

14:30 – 16:00 – drugi trening

Sobota 15 września 2018 roku

12:00 – 13:00 – trzeci trening 

15:00 – 16:10 – kwalifikacje 

Niedziela 16 września 2018 roku

14:10 – 16:15 – wyścig 

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close