F1

Williams rozstaje się z szefem aero

Zespół Williams Martini Racing rozstał się z Dirkiem de Beer, szefem swojego działu aerodynamiki.

Williams zaczął sezon 2018 w fatalnym stylu, zdobywając jedynie 4 punkty w ciągu 6 wyścigów. Jednym z głównych problemów jest trudny w prowadzeniu bolid FW41, za który agresywny projekt jest w dużym stopniu odpowiedzialny de Beer.

Na stanowisku zastąpi go były szef działu aero McLarena, Doug McKiernan. Alexander Wurz, doradca zespołu twierdzi, że bolid zmaga się z problemami z dyfuzorem, gdzie kreują się niekorzystne wiry powietrza, obniżające poziom docisku, zwłaszcza w zakrętach.

Williams ma mieć także problemy z korelacją danych, pomiędzy symulacjami komputerowymi a próbami w tunelu aerodynamicznym. Według Wurza, zespół musi koniecznie poprawić te elementy, jeśli zamierza cokolwiek uratować z bieżącego sezonu.

Brytyjska stajnia wdrożyła program naprawczy, który dojść do sedna problemów i rozwiązać najbardziej palące kwestie. Ma się to stać przed letnią przerwą.

Robert Kubica, kierowca testowy i rozwojowy Williamsa powiedział po testach w Hiszpanii:

Często niestety znajdujemy się w sytuacji, gdzie jeździmy bolidem po torze i nie prowadzimy auta. To nie jest przyjemne. To ciężka praca.

Robert Kubica
Williams Martini Racing/Twitter

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Piotr Paluch

Wielki fan motoryzacji, aut nowych i starych. Kocham wyścigi, w szczególności Formułę 1.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close