F1

Wielkie obawy Mercedesa przed weekendem w Monte Carlo!

Przed rokiem weekend na torze w Monte Carlo był dla Mercedesa można śmiało to powiedzieć katastrofą. Ani jednego miejsca na podium, czternaste miejsce Hamiltona w kwalifikacjach i duże problemy z utrzymaniem dobrego tempa wyścigowego. Wydawać by się mogło, że ekipa w nowym sezonie dopracowała szczegóły i na wąskim torze w Monte Carlo powinna spisywać się dużo lepiej niż rok wcześniej.

Tymczasem Szef działu sportów motorowych Mercedesa, Toto Wolff otwarcie przyznaje, że obawia się o formę swego zespołu w nadchodzącym Grand Prix Monako. Wolff głównie twierdzi, że obawiają się tempa wyścigowego bolidu W09:

„Na przestrzeni ostatnich lat zauważyliśmy, że są tory, które odpowiadają naszemu bolidowi oraz takie, na których z różnych powodów nie potrafimy dojść z nim perfekcyjnego połączenia. Bardzo trudno jest wymazać „DNA” bolidu, a wiadomo, że Monako, Budapeszt, Singapur to obiekty, na których w ubiegłym roku szło nam dużo gorzej. To trudna sprawa. Nie ustaliliśmy jeszcze dlaczego nasz bolid nie chce być szybki w zakrętach toru w Monako”

O sytuacji wypowiedzieli się również sami kierowcy niemieckiej stajni, na początku zamieszczamy słowa lidera klasyfikacji generalnej MŚ Lewisa Hamiltona:

„Monako będzie dla nas poważnym wyzwaniem. Nasi rywale mogą okazać się trudni do pokonania. Jeśli spojrzymy na Daniela Ricciardo, to w trzecim sektorze [weekend w Barcelonie] notował dużo lepsze międzyczasy od nas. W ostatnim sektorze wszystko sprowadza się do docisku, więc w Monako będą bardzo szybcy. Bardzo ciężko będzie ich pokonać. Podobnie zresztą może być w Montrealu. Różne czynniki wpływają na całość i moim zdaniem w kolejnych wyścigach nie zobaczymy tak jasnego układu sił, jak miało to miejsce w Hiszpanii”.

Podobne słowa padły również z ust Valtteriego Bottasa:

„Red Bull będzie mocny, Ferrari zdobyło tu przed rokiem pole position, więc szykuje się dla nas ciężki weekend. Jeśli jednak będziemy naciskać i uczyć się tak, jak miało to miejsce dotychczas, to możemy mieć nadzieję na dobry wyścig, jak również na konkurencyjny bolid w kwalifikacjach, a właśnie to będzie miało bardzo istotne znaczenie”.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close