PRASOWERALLYCROSSWORLD RX

Wielka feta na Silverstone :Andreas Bakkerud po raz pierwszy na podium – World Rx

Andreas Bakkerud w swym czwartym wyścigu w barwach EKS Audi Sport, po raz pierwszy staje na podium Mistrzostw Świata w Rallycrossie (World RX). Norweski kierowca zameldował się na mecie na miejscu drugim. Mattias Ekström minąwszy linię finiszu jako czwarty, potwierdził mocny występ 580-konnych Audi S1 EKS RX quattro.

fot. Audi

Premiera Mistrzostw Świata w Rallycrossie (World Rx) na tradycyjnym torze wyścigowym
w Silverstone zakończyła się spektakularnym sukcesem. Tysiące widzów cieszyło się trzema długimi dniami festiwalu Speedmachine, podczas których doświadczyć mogli wspaniałych przykładów rywalizacji w sportach motorowych. Przykładem takowej może być współzawodnictwo Audi, Peugeota i Volkswagena w czwartej rundzie tegorocznego sezonu Mistrzostw, podczas której wszystkie trzy zespoły walczyły ramię w ramię.
Po raz trzeci w tym sezonie, obaj kierowcy EKS Audi Sport zakwalifikowali się do finałowej szóstki.

Obaj też stanęli obok siebie w drugiej linii startowej finału. Jednak to Bakkerud lepiej wszedł w pierwszy zakręt, co pozwoliło mu wysunąć się bezpiecznie na miejsce drugie, tuż za Johanem Kristofferssonem w Volkswagenie. Bakkerud był o włos od zwycięstwa – od Kristoffersona na mecie dzieliło go zaledwie 0,859 sekundy!
Ekström na początku był tuż za prowadzącą dwójką. Niestety po okrążeniu joker Szwed został wyprzedzony przez Sébastiena Loeba i finałowo musiał zadowolić się pozycją czwartą.

„Nie zdawałem sobie sprawy, że Loeb jest tak blisko mnie. Dlatego ciągle jechałem po ustalonej trasie” – mówi Ekström. „Nie miałem dziś szczęścia, ale jako team zebraliśmy dobrą pulę punktów. Oczywiście podium dla Andreasa to fantastyczna sprawa. Walka pomiędzy nami w pierwszym zakręcie była jak najbardziej fair. Generalnie, zauważam, że jako zespół możemy być zadowoleni
z postępów, które poczyniliśmy. Teraz nasze starty są bardziej spójne.”

W swym czwartym występie w barwach EKS Audi Sport, Bakkerud po raz czwarty zakwalifikował się do finału. Po tym, jak podczas otwarcia sezonu w Barcelonie „odziedziczył” trzecie miejsce po swym koledze, który został wykluczony z ostatecznej klasyfikacji wyścigu, teraz, na Silverstone, po raz pierwszy wjechał na podium na kołach Audi S1 EKS RX quattro.

„To wspaniałe uczucie stanąć na podium po raz pierwszy z moim nowym teamem i z Audi.” – podkreślił po wyścigu Bakkerud. „Ciśnienie już mi opadło. Wiadomo, że najpierw musiałem się zaznajomić z nowym samochodem. Udało mi się to bardzo szybko, głównie dzięki ogromnemu wsparciu całego zespołu. Teraz z niecierpliwością czekam na dalszą część sezonu, ponieważ czekają mnie wyścigi na moich ulubionych torach, w tym na torze w Hell, w mojej rodzinnej Norwegii. Festiwal Speedmachine w Silverstone to była wspaniała impreza – wielkie gratulacje dla organizatorów!

Zarówno Bakkerud, jak i Ekström poprawili swoje wyniki w klasyfikacji kierowców
i zajmują teraz odpowiednio trzecie i piąte miejsce. Team EKS Audi Sport przesunął się na pozycję drugą klasyfikacji zespołowej.

World Rx
fot. Audi

Mistrzostwa Świata w Rallycrossie FIA 2018, runda 4, Silverstone – wyniki finałowe

Johan Kristoffersson (S) Volkswagen 4 min. 00,899 sek.
Andreas Bakkerud (N) Audi + 0,859 sek.
Sébastien Loeb (F) Peugeot + 1,346 sek.
Mattias Ekström (S) Audi + 1,949 sek.
Niclas Grönholm (FIN) Hyundai + 3,832 sek.
Kevin Hansen (S) Peugeot+ 29,983 sek.
Mistrzostwa Świata w Rallycrossie FIA 2018, klasyfikacja kierowców
(po rundzie 4 z 12)

Johan Kristoffersson (S) Volkswagen 105 punktów
Sébastien Loeb (F) Peugeot 91 punktów
Andreas Bakkerud (N) Audi 83 punkty
Petter Solberg (N) Volkswagen 80 punktów
Mattias Ekström (S) Audi 80 punktów
Timmy Hansen (S) Peugeot 71 punktów

World Rx FIA 2018, klasyfikacja zespołowa
(po rundzie 4 z 12)
PSRX Volkswagen Sweden 185 punktów
EKS Audi Sport 163 punkty
Team Peugeot Total 162 punkty

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close