AktualnościRAJDYWRC

Volkswagen wystawi fabryczne Polo R5 w WRC2 i ERC?

Sven Smeets – Szef zespołu Volkswagena powiedział że jego zespół może wystawić fabryczne samochód podczas niektórych rund WRC oraz ERC.

Nie będziemy jeździć w tym roku. W Monte Carlo również się nie pojawimy. Mamy klientów, którzy wystartują w Szwecji, więc nie ma będzie miało sensu jeśli tam pojedziemy. Nie będziemy startować  poza Europą. Zawsze możemy spróbować pojechać w ciekawych europejskich rajdach takich jak Ypres lub Barum lub coś podobnego – mówi Sven Smeets

Nowe dzieło Volkswagena – Polo R5 GTI zadebiutowało podczas Rajdu Katalonii. Kierowcy Volkswagena osiągali bardzo dobre czasy a po piątkowym etapie na prowadzeniu znajdował się Eric Camilli w Polo R5. W najbliższych tygodniach pierwsze samochody zostaną dostarczone klientom w Ameryce Południowej i w Europie. Dwa Volkswageny otrzyma m.in Printsport Racing z którym współpracuje Łukasz Pieniążek.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z debiutu Polo GTI R5, które zdało egzamin w warunkach bojowych – powiedział Sven Smeets. Petter i Eric osiągali najlepsze czasy na odcinkach specjalnych w bardzo trudnych warunkach. Lepszego debiutu Polo GTI R5 nie mogliśmy sobie wymarzyć. Prowadzenie w rajdzie już w pierwszym starcie przy tak silnej i doświadczonej konkurencji to wyraźny sygnał, że Polo GTI R5 jest bardzo dobrym i konkurencyjnym autem rajdowym. Jednocześnie wiemy, że potencjał tego samochód jest znacznie większy”.

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com