AktualnościF1

Vettel: „Narzekający kierowcy są odpowiedzialni za kary”

Vettel: „Narzekający kierowcy są odpowiedzialni za kary”

Po kwalifikacjach do Grand Prix Austrii, Sebastian Vettel otrzymał karę przesunięcia na starcie o 3 pozycje (więcej pisaliśmy o tym tutaj – KLIK!). Według wielu osób była ona kontrowersyjna, lub po prostu niesłuszna. Po wyścigu wciąż dało się wyczuć frustrację u 4-krotnego Mistrza Świata. Nawet mimo wskoczenia z 6 na 3 pozycję. Uważa on, że zachowanie kierowców na przestrzeni lat spowodowało takie, a nie inne podejście sędziów do kar.

Nie powiedziano mi o Carlosie. Próbowałem go znaleźć w lusterkach. Nie chciałem tego ciągnąć, ale księga przepisów jest teraz tak cholernie wielka. Myślę, że to zasługa nas wszystkich, kierowców. Wydaje mi się, że każdy z nas był u sędziów i narzekał w stylu „oh, on zrobił to, on zrobił tamto”. Jedni częściej, drudzy rzadziej. Wierzę, że finalnie wszystkie takie kwestie powinny być rozstrzygane przez nas na torze.

Sebastian Vettel

Carlos Sainz był głównym poszkodowanym w tym incydencie. Kierowca Renault był skłonny uwierzyć w dobre intencje Vettela i to, że sytuacja była całkowicie przypadkowa. Hiszpan przyznał, że była to bardziej wina inżynierów, którzy nie poinformowali na czas Niemca o nadjeżdżającym samochodzie będącym na szybkim kółku. Mimo to, sędziowie postanowili wlepić karę kierowcy Ferrari. Charlie Whiting uważa, że była ona słuszna i całkowicie zgodna z tym, jak w przeszłości oceniano tego typu incydenty.

Muszę przyznać, że gdyby tamta sytuacja nie pozwoliła mi wejść do Q3, byłbym teraz o wiele bardziej zdenerwowany i zawiedziony, ale tak czy siak udało mi się przejechać bardzo dobre okrążenie w Q2.

Carlos Sainz

Komentarze

Tagi
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com