BRCRAJDY

Verschueren wygrał w Walonii

Podsumowanie czwartej rundy Mistrzostw Belgii

W miniony weekend odbyła się czwarta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Belgii 35 Rally de Walonie. Zawodnicy mieli do pokonania przez trzy dni łącznie 22 odcinki specjalne.

Pod nieobecność lidera BRC Krisa Princena, najlepiej poradził sobie z próbami w okolicach Namur Vincent Verschueren. Zawodnik Fabii R5 po drugim miejscu w Rallye Haspengouw oraz Rally Tac po raz pierwszy w karierze wygrał Rallye de Waloniie. Młody Belg zdominował tą imprezę odnosząc zwycięstwa na większości odcinków specjalnych.

To coś pięknego tutaj wygrać, to moje pierwsze zwycięstwo w Namur i chce je dedykować mojemu przyjacielowi, który zmarł pod koniec roku a wygrał tą imprezę w 2000 roku. Przychodziłem tutaj i go obserwowałem. Zdajemy sobie sprawę, że w tym tygodniu nie dysponowaliśmy najnowszym silnikiem w naszej Fabii R5 a mimo to udało nam się być najszybszymi. Cieszę się, że w Mistrzostwach odrobiliśmy tak dużo punktów do Krisa – skomentował zwycięzca 45 Rallye de Wallonie

Cedric Cherain, pilotowany przez Fedrica Cuveliera zmagania ukończył na drugim miejscu. Belgijski duet za dużo popełniał błędów w ten weekend i to zaważyło na końcowym wyniku.

Jeżeli, chcesz wygrywać to nie możesz popełniać błędów, my niestety w ten weekend popełniliśmy ich zdecydowanie
za dużo. „- mówił nieco zawiedziony na mecie w Nambur zawodnik Škody

Fot. JVP Photography

Na najniższym stopniu podium stanął Adrian Fernemont. Kierowca używając opon Pirelli w swojej rajdówce zaatakował na pierwszej niedzielnej pętli, ale ostatecznie jego ataki odeprzeli Verschueren i Cherain.

Olivier Colard musiał zadowolić się czwartym miejscem, natomiast pierwszą piątkę w bliźniaczym samochodzie skompletował Sebastian Bedoret. Szósta lokata przypadła najszybszemu w klasie RGT Patrikowi Snijersowi. Tuż za legendą belgijskich rajdów sklasyfikowano kierowce Fiesty R5 Petera- Jean- Michael- Cracco.

JVP Photography

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Belgi po czterech rozegranych rundach mimo nieobecności w Nambur liderem wciąż jest Kris Princen. Jednak jego przewaga nad Vincentem Verschuerenem wynosi tylko 4 punkty. Na trzecie pozycji plasuje się Adrian Fernemont z dorobkiem 32 punktów. Czwarta lokata należy aktualnie do Sebastiana Bedoreta 26 pkt. Tyle samo oczek co kierowca Fabii R5 ma również Patrik Snijers.

Kolejną rundą BRC rozgrywaną nieopodal holenderskiej granicy będzie Rally Sezoenes (21-23 Maj).

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close