AktualnościF1

Ujawniono koncept bolidu Formuły 1 na rok 2021!

Koncept nowego bolidu Formuły 1 na rok 2021 został pokazany na prezentacji „Tech Talk” przed GP Singapuru.

Ross Brawn, dyrektor zarządzający ds. motorsportu w Formule 1, zaprezentował nową wizję bolidu na seminarium „Tech Talk”, którą w środę wieczorem przygotowali ogranizatorzy wyścigu w Singapurze.

Spotkanie odbywało się za zamkniętymi drzwiami, jednak zdjęcia konceptu bardzo szybko wyciekły do portali społecznościowych. Projekt ten jest pokazem kroków jakie podjęła F1 w celu poprawy widowiska i atrakcyjności wyścigów.

Koncept, pomalowany w obecne barwy zespołu Ferrari, ujawnia kilka zasadniczych zmian w projekcie bolidu.

Samochód ma opony z 18 calowymi felgami, które już wcześniej zostały zapowiedziane przez władze Formuły 1. Przednie skrzydło ma uproszczony wygląd z agresywnie zaprojektowanymi lotkami po bokach.

Karoseria auta wokół sekcji bocznej również ma mniej skomplikowany wygląd, zaś pokrywa silnika i tylne skrzydło są połączone ze sobą małym mostkiem.

Nie jest do końca jasne, czy jest to przedłużenie systemu redukcji oporu DRS, ponieważ już wcześniej w przeszłości Brown wypowiadał się o chęci wyeliminowania systemu pomocy przy wyprzedzaniu.

Końcówki tylnego skrzydła są zintegrowane wokół tylnego skrzydła. Być może ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa. W razie kolizji bolid miałby utrudnioną drogę do uniesienia się w powietrzu.

Ponieważ pokazany obraz to tylko pewna wizualizacja pomysłów, pozostaje niepewną kwestia jak dużo z zaprezentowanych idei zostanie finalnie wdrożonych jako oficjalne plany regulaminu technicznego na rok 2021.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Piotr Paluch

Wielki fan motoryzacji, aut nowych i starych. Kocham wyścigi, w szczególności Formułę 1.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close