AktualnościRAJDYWRC

Toyota otwarta na Raikkonena!

Toyota otwarta na Raikkonena!

Szef zespołu Toyoty w WRC, Tommi Makinen, jest gotów do zorganizowania testów za kierownicą Yarisa WRC dla Kimiego Raikkonena, kierowcy Ferrari w Formule 1. W okolicach Grand Prix Monako pojawiały się już plotki łączące Fina z Toyotą, ale wówczas były one zdementowane przez byłego Mistrza Świata. Tym razem Tommi Makinen wyraził się jasno na temat Kimiego, zostawiając mu otwarte drzwi do testu.

Nic jeszcze nie testował, ale dlaczego nie? Jeśli chce pojechać, mogę mu to umożliwić, bez cienia wątpliwości. Wiem, jaki ma styl jazdy. Jeździ bardzo dobrze i nie jest szalony.

Tommi Makinen

Całą sytuację dotyczącą ewentualnego powrotu Raikkonena do WRC skomentował także Sebastien Ogier, który był zespołowym partnerem Fina w juniorskim zespole Citroena w 2010 roku. Francuz uważa, że tak wielkie nazwisko w świecie motorsportu może przynieść same korzyści dla tego cyklu, ale jednocześnie zaznacza, że wcale nie będzie łatwiej niż kiedyś.

Jeśli chce wrócić to jestem pewien, że będzie dobry. Pozostaje tylko pytanie czy ma na to ochotę. Wiemy, że on nie jest największym „pracusiem” (…) Pamiętamy, jak miał problemy kilka lat temu, a dziś nie jest wcale łatwiej. Poziom jest jeszcze wyższy, a Kimi od kilku lat nie siedział w rajdówce.

Sebastien Ogier

Kimi Raikkonen skupił się na startach w WRC w czasie swojego urlopu od F1 w latach 2010-2011, znajdując miejsce w zespole Citroena. Jego najlepszy rezultat to piąte miejsce w Rajdzie Turcji w 2010 roku. Chcielibyście zobaczyć powrót Raikkonena na odcinki specjalne?

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com