F1GP Bahrajnu

Toro Rosso wymienia silniki w obu bolidach przed GP Bahrajnu

Zespół zdecydował się na taki ruch po wykryciu usterki w projekcie turbosprężarki

Pierwszy wyścig sezonu nie zakończył się pomyślnie dla Scuderii Toro Rosso. Pierre Gasly musiał zakończyć swój udział w wyścigu już po 13 okrążeniach po awarii generatora energii cieplnej, natomiast Brendon Hartley dojechał na 15 miejscu na końcu stawki, jako jedyny będąc dublowanym. Pomimo, iż nastroje w zespole są nadal optymistyczne, a kierowcy wierzą w agresywną ścieżkę rozwoju jednostki napędowej Hondy, drugi wyścig w Bahrajnie również nie zapowiada się dobrze.

Honda właśnie ogłosiła, iż wymieni w obu bolidach turbosprężarkę, w projekcie której japoński producent dokonał zmian. Według Toyoharu Tanabe, dyrektora technicznego projektu Hondy w F1, jednostka spalinowa została uszkodzona w wyniku awarii turbosprężarki i generatora energii cieplnej w samochodzie Gasly’ego. W związku z tym konieczna będzie też wymiana jednostki spalinowej. Zmiana zostanie też dokonana prewencyjnie w bolidzie Hartleya.

Taka zmiana pozostawia jedynie jeszcze jedną wymianę zastępowanych komponentów bez dalszych konsekwencji. W obecnym sezonie do dyspozycji każdego kierowcy jest pula 3 jednostek napędowych, pobranie któregokolwiek komponentu z ponadprogramowej puli będzie wiązało się z karą przesunięcia na starcie wyścigu.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły