AktualnościRAJDYWRC

Tommi Makinen zawiedziony postawą Latvali!

Tommi Makinen zawiedziony postawą Latvali!

Szef zespołu Toyota Gazoo Racing udzielił wywiadu francuskiemu Auto Hebdo. Fin ocenił w nim postawę swoich kierowców w pierwszej połowie sezonu. Tommi Makinen uważa, że Jari-Matti Latvala ma trudności z wyjściem z kryzysu także na tle swoich partnerów zespołowych, którzy radzą sobie bardzo dobrze. Przypomnijmy, że Ott Tanak zajmuje 3, a Esapekka Lappi 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Tymczasem Latvala okupuje dopiero 9 pozycję i ma problem, aby przejechać jeden czysty rajd.

Forma Tanaka postawiła Jari-Mattiego pod ścianą. On odpowiedział ciągłym, maksymalnym atakiem. Dlatego popełnia dużo błędów. (…) Nie wiem czy mogę mu pomóc. To skomplikowane, ale staramy się dać mu najlepsze warunki do osiągnięcia wyników pozwalających odzyskać pewność siebie. Oczywiście jestem teraz rozczarowany. Jari-Matti jest lepszym kierowcą niż wskazują na to wyniki w tym sezonie.

Tommi Makinen

Tommi Makinen zapowiedział także wprowadzenie poprawek do Toyoty Yaris WRC. Szef zespołu jest świadom mocnych i słabych stron swojej konstrukcji i twierdzi, że prace nad usprawnieniami trwają cały czas. Japoński samochód jest dobry w przypadku szybkich i przyczepnych oesów, ale zmaga się z kłopotami na śliskich trasach. Fin nie chciał jednak powiedzieć co dokładnie ma być usprawniane i w jakim czasie.

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com