RAJDYWRC

Tänak: Pierwsze zwycięstwo z nowym zespołem smakuje znakomicie

Ott Tänak w miniony weekend zdeklasował rywali, w argentyńskiej rundzie WRC. Estończyk dopisał do swojego rajdowego CV trzecie zwycięstwo w karierze, oraz pierwsze odniesione w barwach nowego zespołu Toyoty.

Tak naprawde kierowca Yarisa nie miał sobie równych na oesach w okolicach Cordoby, popełnił tylko jeden mały błąd na pierwszej piątkowej pròbie a pòźniej, jak sam przyznał, cisnął ile tylko mógł, aby uciekać rywalom. Ten plan doskonale się sprawdził, a samochód przygotowany przez Japończyków, był poprostu znakomity w ten weekend. Oto co powiedział Ott Tänak po rajdzie:

To nasz pierwszy rajd w którym dominowaliśmy i mieliśmy wszystko pod znakomitą kontrolą. Pierwsze zwycięstwo z nowym zespołem smakuje znakomicie. Najważniejsze jest to, że cały czas poprawiamy nasz samochód. Zdominowanie takiego rajdu jak Argentyna nie było łatwe, założyliśmy sobie pewien cel przed tą imprezą. Przez cały weekend bardzo mocno cisnęliśmy, a pòźniej umiejętnie kontrolowaliśmy sytuację.

Trzeci zawodnik ubiegłorocznego sezonu WRC, dzięki odniesionemu sukcesowi przesunął się na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu i do prowadzącego Sebastiana Ogiera traci już tylko 22 punkty.

Cieszę się, że zbliżamy się do lidera w mistrzostwach, jednak to nadal wczesny etap sezonu. Myślę, że kierunek obraliśmy sobie właściwy i musimy to powtórzyć w kolejnych rundach.

Zapraszamy również do przeczytania podsumowania Rajdu Argentyny w naszym artykule TUTAJ.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close