Rajd PortugaliiRajd Portugalii 2018RAJDYWRC

Tänak odpada z dalszej rywalizacji – OS2 Rajd Portugalii 2018

Tänak odpada z dalszej rywalizacji – OS2 Rajd Portugalii 2018

Ott Tänak i Martin Järveoja, którzy wygrali wczorajszy super oes Lousada, na pierwszej piątkowej próbie uderzyli swoją rajdówką od spodu w bardzo duży kamień. Estońska załoga zatrzymała Yarisa WRC po kilku kilomterach próby i nie kontynuowała już dalszej jazdy.

Najlepszym czasem na pierwszym przejeździe Viana de Castelo popisał się wracający do WRC po dłuższej przerwie Hayden Paddon. Tym samym Nowozelandczyk został nowym liderem 52 Vodafone Rally de Portugal. Świetny drugi czas tylko o 2,3s uzyskał kierowca Fiesty Wrc Efyn Evans. Podium oesowe uzupełnił Kris Meeke. Za Brytyjczykiem sklasyfikowano kolejnego z reprezentantów Hyundaia Daniego Sordo. Pierwszą piątkę na blisko 27 km odcinku skompletował Irlandczyk Craig Breen.

Szósty wynik  uzyskał Temu Suninen. Siódmy był zawodnik Citroena Mads Ostberg. Odkurzający dzisiaj trasę z luźnego szutru Sebastian Ogier pojawił się na mecie z ósmym rezultate. Tuż za pięciokrotnym Mistrzem Świata finiszował Thierry Neuville. Pierwszą dziesiątkę zamknął Andreas Mikkelsen.

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com