AktualnościF1

Szefostwo Hondy twierdzi, że są szybsi od Renault!

Szefostwo Hondy twierdzi, że są szybsi od Renault!

Szef zespołu Toro Rosso (Franz Tost) stwierdził, że ​​nowy silnik w trzeciej specyfikacji od Hondy, który pojawił się po raz pierwszy na torze Suzuka, wyprzedził konkurencyjne silniki Renault w wyścigu dot. rozwoju. Przemawiając przed Grand Prix Japonii, dyrektor generalny działu sportów motorowych Hondy Mashashi Yamamoto powiedział, że robią najszybszy postęp w tym roku od czasu ich powrotu do F1.

W tym sezonie nie byliśmy tak szybcy w kwestii rozwoju, jak byśmy tego chcieli. Jednak ostatnio wszystko było znacznie lepsze, szczególnie w odniesieniu do komory spalania. Ulepszyliśmy silnik, jest on kompletny i jego test uważamy bardzo pomyślny.

Trzecia specyfikacja jednostki napędowej została wprowadzona w Rosji, lecz kierowcy nie użyli jej, ponieważ najpierw Honda musiała rozwiązać problemy z kalibracją. Nie były one całkowicie rozwiązane przed wyścigiem w Japonii, dlatego zespół musiał powrócić do wcześniejszej konfiguracji silnika tuż przed wyścigiem.

Zespół Red Bull przerzuca się w przyszłym roku z silników Renault na Hondę. Dyrektor zespołu Christian Horner chwali osiągnięcia japońskiego producenta.

To oczywiste, że robimy postępy i osiągamy dobre postępy, a to naprawdę dodaje odwagi. Naszym celem nie jest to, gdzie znajdujemy się obecnie. Tym celem jest pozycja lidera. To ten sam cel, który dzieli z nami Honda.

W tym sporcie ważne są wszystkie elementy, które mogą zadecydować o wygranej i oczywiście silnik jest tym kluczowym elementem. Bardzo się niecierpliwimy do startu sezonu 2019 i rozpoczęcia współpracy z Hondą.

Postępy Hondy są powodem do niepokoju w Renault, co przyznał dyrektor zarządzający Cyril Abiteboul.

Od kiedy zaczęliśmy przyglądać się ich postępom od zeszłego roku, było już bardzo jasne, że Honda robi duże kroki naprzód. Red Bull wyraźnie wiedział, że inwestują bardzo mocno. Najwyraźniej znacznie więcej niż my.

Jednak Abiteboul twierdzi, że jest przekonany co do planów rozwoju Renault.

Cieszymy się z umowy Red Bulla i Hondy. Szczerze mówiąc mamy swój sposób na robienie tych rzeczy.

Mamy plan i realizujemy go. Nie chodzi tylko o wyścig zbrojeń. Rozwijamy wszystkie aspekty pakietu. Nikt nam niczego nie dostarcza, ani w układzie napędowym, ani do podwozia, więc musimy stąpać krok po kroku. Jesteśmy pewni, że dokonamy poprawek na przyszły rok. Chcemy grać w długoterminową grę.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za recenzje książek, gier wideo oraz wszelakie artykuły. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close