F1

Szczegóły współpracy Honda-Red Bull Racing!

Szczegóły współpracy Honda-Red Bull Racing!

W trakcie współpracy Red Bull-Renault w erze silników V6 turbo, ekipa z Milton Keynes brandowała silniki marką TAG-Heuer. Sytuacja ta ulegnie jednak zmianie od najbliższego sezonu, w którym zmienią dostawcę silników na japońską Hondę. Dużo spekuluje się również o konflikcie, jaki może to wywołać pomiędzy Hondą a Astonem Martinem, który jest aktualnie głównym sponsorem Red Bulla.

Masahi Yamatomo z Hondy podczas wywiadu z Speed Week wypowiedział się tak o tej sprawie:

„Aston Martin zajmuje się produkcją samochodów sportowych, która pokrywa się jedynie z naszym modelem NSX. Przedyskutowaliśmy to z zarządem i nie uważamy tego za problem. To jest nawet trochę zabawne. W Tokio naprzeciwko naszej głównej siedziby ostatnio otworzył się nowy salon samochodowy. Zgadnijcie której marki? Astona Martina!”

Yamatomo został również zapytany o to, czy będą w stanie walczyć o tytuł mistrzowski w sezonie 2019:

„To trudne pytanie. Oczywiście to jest nasz cel. Mercedes i Ferrari są cały czas z przodu, więc musimy się poprawiać. Wszyscy wiedzą, że Red Bull buduje najlepsze podwozia w Formule 1, więc teraz naszym zadaniem jest wyposażyć ich w najlepszy możliwy silnik. Powiedziałem zarządowi: Red Bull Racing to szansa dla nas, aby pokazać co tak naprawdę potrafimy. Ale aby to osiągnąć musimy cały czas się rozwijać.”

Komentarze

Tagi
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com