F1

Szczegóły współpracy Honda-Red Bull Racing!

Szczegóły współpracy Honda-Red Bull Racing!

W trakcie współpracy Red Bull-Renault w erze silników V6 turbo, ekipa z Milton Keynes brandowała silniki marką TAG-Heuer. Sytuacja ta ulegnie jednak zmianie od najbliższego sezonu, w którym zmienią dostawcę silników na japońską Hondę. Dużo spekuluje się również o konflikcie, jaki może to wywołać pomiędzy Hondą a Astonem Martinem, który jest aktualnie głównym sponsorem Red Bulla.

Masahi Yamatomo z Hondy podczas wywiadu z Speed Week wypowiedział się tak o tej sprawie:

„Aston Martin zajmuje się produkcją samochodów sportowych, która pokrywa się jedynie z naszym modelem NSX. Przedyskutowaliśmy to z zarządem i nie uważamy tego za problem. To jest nawet trochę zabawne. W Tokio naprzeciwko naszej głównej siedziby ostatnio otworzył się nowy salon samochodowy. Zgadnijcie której marki? Astona Martina!”

Yamatomo został również zapytany o to, czy będą w stanie walczyć o tytuł mistrzowski w sezonie 2019:

„To trudne pytanie. Oczywiście to jest nasz cel. Mercedes i Ferrari są cały czas z przodu, więc musimy się poprawiać. Wszyscy wiedzą, że Red Bull buduje najlepsze podwozia w Formule 1, więc teraz naszym zadaniem jest wyposażyć ich w najlepszy możliwy silnik. Powiedziałem zarządowi: Red Bull Racing to szansa dla nas, aby pokazać co tak naprawdę potrafimy. Ale aby to osiągnąć musimy cały czas się rozwijać.”

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com