AktualnościF1

Sirotkin kończy swoją przygodę z F1

W dniu dzisiejszym po informacji o zakontraktowaniu Roberta Kubicy na przyszłorocznego etatowego kierowcę zespołu Williamsa, ich obecny kierowca Siergiej Sirotkin zakomunikował, że odchodzi z F1, a jego główny sponsor SMP również odchodzi z zespołu Williamsa.

Według SMP-głównego sponsora Rosyjskiego kierowcy, o zakończeniu współpracy pomiędzy zespołem a Sirotkinem zadecydowały słabe wyniki zespołu z Grove oraz brak jakichkolwiek postępów w rozwoju bolidu. Zespół Williamsa zajmuje aktualnie ostatnią pozycję w klasyfikacji konstruktorów, z dorobkiem 7 punktów, z czego 1 punkt tylko jest zasługą Rosjanina.

‘’To był długi i trudny rok. Przez cały sezon dawałem z siebie 100%, by osiągnąć jak najlepsze wyniki. Uważam jednak, że mimo słabego bolidu, spisałem się dobrze. Chciałbym bardzo wszystkim podziękować za wsparcie. Nigdy nie zapomnę tegorocznego wyścigu w Sochi i tych tłumów kibiców, którzy przyszli specjalnie dla mnie’’. – Powiedział Siergiej Sirotkin.

W związku z odejściem z zespołu Williamsa Rosyjskiego kierowcy, głos w tej sprawie zabrał również prezes programu SMP Racing Borys Rotenborg.

‘’Postanowiliśmy zakończyć współprace z zespołem Williamsa. Byliśmy bardzo rozczarowani poziomem, jaki zespół prezentował w tym sezonie. Jeśli chodzi o dokonywanie postępów przez zespół to nie był ich wcale. Mimo wszystko chce pochwalić Siergieja za przejechanie dobrego sezonu w barwach zespołu Williamsa, mimo panujących niekorzystnych warunków do zdobywania czołowych lokat. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego pracy i mamy kilka pomysłów na dalszą karierę Siergieja’’.

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com